sobota, 2 września 2023 08:42

Wypadł z auta prosto pod pociąg. Nie żyją dwie osoby, kilka rannych. Trwa akcja ratunkowa. Ruch kolejowy wstrzymany [Foto]

Autor Mirosław Haładyj
Wypadł z auta prosto pod pociąg. Nie żyją dwie osoby, kilka rannych. Trwa akcja ratunkowa. Ruch kolejowy wstrzymany [Foto]

W sobotni poranek na DK 87 w Barcicach doszło do zderzenia pociągu z samochodem osobowym. Trwa akcja ratunkowa.

Około 5:30 na przejeździe kolejowym w Barcicach doszło do tragicznego zdarzenia. W wyniku zderzenia pociągu z samochodem osobowym śmierć poniosła jedna osoba. Jak relacjonują strażacy, znajdowała się ona pod pociągiem.

– Wypadek zdarzył się na trasie kolejowej Muszyna – Nowy Sącz. Samochód osobowy na łuku drogi powiatowej, jadąc dachował. Został wyrzucony poza drogę na trakt kolejowy i doszło do zderzenia z pociągiem. Jedna osoba, wypadając z pojazdu, zginęła na miejscu pod pociągiem. Cztery kolejne były zakleszczone w pojeździe. Strażacy je wyciągnęli i przekazali ratownikom. Następnie trafiły do szpitala:

– informuje w rozmowie z Głosem24 dyżurny operacyjny.

Do szpitala trafił kierowca i trzech pasażerów - niestety, jedna z tych osób zmarła.

Na miejscu pracuje osiem zastępów Straży Pożarnej (JRG Nowy Sącz, OSP Barcice, OSP Stary Sącz i OSP Przysietnica), trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego i policjanci.

Na obecną chwilę ruch pociągów na trasie Piwniczna – Nowy Sącz – Tarnów – Kraków jest wstrzymany. Organizowana jest komunikacja zastępcza.

Inf. i foto: OPS Przysietnica

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka