wtorek, 8 grudnia 2020 08:38

Tragiczny wypadek w Lubomierzu. Pieszy zginął pod kołami samochodu

Autor Aleksandra Tokarz
Tragiczny wypadek w Lubomierzu. Pieszy zginął pod kołami samochodu

Spore utrudnienia miały miejsce wczorajszego wieczoru na drodze wojewódzkiej 968 w Lubomierzu. Pod kołami samochodu zginął tam 63-letni mężczyzna.

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 18 w miejscowości Lubomierz w gminie Mszana Dolna. Na drodze wojewódzkiej 968 kierujący samochodem osobowym marki Ford, który jechał od strony Kamienicy w kierunku Mszany Dolnej, potrącił pieszego. Niestety, wskutek odniesionych obrażeń 63-letni mężczyzna zmarł na miejscu.

Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Na bierzmowaniu w Mszanie Dolnej doszło do złamania zasad reżimu sanitarnego?
W uroczystości bierzmowania w Mszanie Dolnej miało wziąć udział 170 osób. Limanowska policja sprawdza, czy w parafii św. Michała Archanioła nie doszło do złamania zasad reżimu sanitarnego. Sprawę miał zgłosić na policję mieszkaniec Krakowa. Autor filmu, na którym zarejestrowano fragment uroczystośc…

W ostatnim czasie do podobnych wypadków dochodzi coraz częściej. Pogoda nie jest aktualnie sprzymierzeńcem kierowców. Dodatkowo szybko zapada zmrok. Opady marznącego deszczu czy śniegu, powodują, że jezdnia jest mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że bardzo łatwo w takich warunkach stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj.

Policjanci szczególny apel kierują także do pieszych, najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo na drodze. Muszą oni zdawać sobie sprawę, że by uniknąć potrącenia, należy przechodzić przez jezdnię w znacznej odległości od nadjeżdżającego pojazdu, ponieważ długość drogi jego hamowania jest w takich warunkach znacznie wydłużona. Należy zawsze dokładnie się rozejrzeć, upewniając się, że na drodze nie pojawi się żaden pojazd, a zwykłe przejście przez jezdnię nie zakończy się poważnymi obrażeniami czy nawet śmiercią. Dla swojego bezpieczeństwa, a nawet ochrony swojego życia, każdy pieszy powinien obowiązkowo wyposażyć się w element odblaskowy, by stać się bardziej widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Limanowa - najnowsze informacje