piątek, 17 września 2021 09:42

Trudna sytuacja w powiecie gorlickim. Zalane drogi, sklep, przedszkole

Autor Aleksandra Tokarz
Trudna sytuacja w powiecie gorlickim. Zalane drogi, sklep, przedszkole

Strażacy po raz kolejny mają ręce pełne pracy. Raz za razem interweniują w kolejnych miejscach, gdzie intensywne opady deszczu powodują lokalne podtopienia i zalania. Trudna sytuacja jest także w powiecie gorlickim.

Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono już w gminie Łącko. Nad Sądecczyzną wciąż pada, dlatego sytuacja może zmieniać się tam z minuty na minutę.

Niebezpiecznie jest także w powiecie gorlickim. Intensywne opady deszczu sprawiły, że strażacy musieli interweniować już kilkukrotnie. W miejscowości Łużna doszło do zalania drogi wojewódzkiej. Jeden pas ruchu całkowicie pokryła woda. - W miejscowości Szalowa woda zalała budynek mieszkalny, w Binarowej zalany przepust zagrażał sklepowi, znajdującemu się w pobliżu, a w miejscowości Moszczenica zalane zostało przedszkole - wylicza w rozmowie z redakcją Głos24 mł. bryg. Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy PSP w Gorlicach.

#UWAGA 🌧️🚒Trudna sytuacja w naszym powiecie 🚒🌧️ 🚒Zalane drogi - sklepy - posesję 🚒 Sytuacja jest dynamiczna 🚒 W chwili...

Opublikowany przez Biecz 998 Piątek, 17 września 2021

Na szczęście ilość wody, która dostała się do budynków, nie była duża. Na miejscu obecnie pracują strażacy.

- Opad deszczu jest dość intensywny, trzymamy w tym momencie rękę na pulsie - dodaje rzecznik gorlickiej straży pożarnej.

Gorlice - najnowsze informacje