sobota, 12 września 2020 14:37

Trzetrzewina: Wypadek na DK 28. Ranna jedna osoba

Autor Aleksandra Tokarz
Trzetrzewina: Wypadek na DK 28. Ranna jedna osoba

Dzisiaj, w miejscowości Trzetrzewina w gminie Chełmiec doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

12 września około godziny 12.31 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Krasne Potockie zadysponowane zostały do działań w Trzetrzewinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia  samochodów Peugeot i Volkswagen, którymi podróżowali tylko kierujący.  Jedna osoba została poszkodowana.

Z samochodu Volkswagen nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych. Ruch pojazdów był całkowicie wstrzymany w obydwu kierunkach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującym. Odłączono klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach.

Osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłym ratownikom karetek Pogotowia Ratunkowego. Jedna osoba została zabrana do szpitala. Samochody osobowe kierowane były na objazdy drogami powiatowymi i gminnymi.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji samochód Volkswagen został zabrany przez Pomoc drogową z miejsca zdarzenia. Wtedy wprowadzono ruch wahadłowy. Przybyły na miejsce właściciel Peugeota dostał zgodę od Policji na chwilowe podpięcie instalacji elektrycznej i zjechanie samochodem na swoją, pobliską posesję.

Usunięto pozostałości po wypadku z jezdni i pobocza. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

Inf./fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje