środa, 21 października 2020 10:27

Tuchów: Zakażenia w Urzędzie Miejskim!

Autor Aleksandra Tokarz
Tuchów: Zakażenia w Urzędzie Miejskim!

Zakażenie koronawirusem wykryto w Urzędzie Miejskim w Tuchowie. Pozytywny wynik testu otrzymały już 4 osoby.

Informacja o pierwszym zakażeniu w tuchowskim magistracie pojawiła się kilka dni temu. Pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymała kasjerka, pracująca w urzędzie. Kobieta ostatni raz była w pracy 8 października i od następnego dnia przebywała w izolacji domowej, czekając na wynik testu. Wtedy też wystąpiły pierwsze objawy choroby. Kolejny pracownik, u którego potwierdzono zakażenie ostatni raz pojawił się w pracy 9 października.

W poniedziałek poinformowano o kolejnych dwóch pracownikach, którzy otrzymali pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ostatni raz byli w pracy 12 października i nie mieli bezpośredniego kontaktu z klientami urzędu.

-Podsumowując aktualnie 4 osoby mają pozytywny wynik Covid-19. Urząd jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi. Referaty pracują bez zakłóceń – poinformowano w mediach społecznościowych.

W związku z tym Urząd Miejski w Tuchowie pozostaje w zamknięciu i z obsługą klientów ograniczoną do jednego okienka. Kasa urzędu będzie nieczynna do momentu uzgodnienia dalszego postępowania ze służbami sanitarnymi.

-Zachęcam mieszkańców Tuchowa do załatwiania większości spraw w urzędzie w najbliższym czasie drogą telefoniczną i elektronicznie. O dalszych krokach będziemy Państwa informować na bieżąco. Gorąco apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – napisano w komunikacie.

Sytuacja w powiecie tarnowskim zmienia się dynamicznie. Dziś przybyło tam 37 przypadków zakażeń. Wczoraj sytuacja wyglądała podobnie. Powiat tarnowski jest jednym z czterech małopolskich powiatów, które nie znalazły się w strefie czerwonej.

fot. UM Tuchów

Tarnów - najnowsze informacje