czwartek, 4 lutego 2021 10:20

Tymbark: Na górze Paproć wieży widokowej nie będzie. Ale i tak szykują się zmiany

Autor Aleksandra Tokarz
Tymbark: Na górze Paproć wieży widokowej nie będzie. Ale i tak szykują się zmiany

Na wiosnę mają rozpocząć się prace przy budowie ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej na górze Paproć. W miejscu, w którym miała powstać wieża widokowa ostatecznie wybudowana zostanie ... wiata turystyczna.

Jak informuje samorząd gminy Tymbark tematyka przystanków, adresowana w szczególności dla uczniów miejscowych szkół, obejmować będzie: drzewostan jodłowy (informacje ogólne), panoramę na Mogielicę, Łopień, Ostrą, Modyń, bez czarny (cenne informacje botaniczne), gatunki lasotwórcze (sosna, świerk, modrzew, wiąz, dąb, grab ), mineralizację drewna w lesie, odnowienie naturalne, grzyby leśne, ptaki i zwierzynę leśną oraz paprocie i mchy.

Tuż obok kaplicy zamontowana zostanie „tablica otwierająca” z mapą, nazwą ścieżki i trasą jej przebiegu. Rola tej ścieżki dydaktycznej w edukacji jest ogromna, ponieważ umożliwia poznanie najciekawszych walorów przyrodniczych góry Paproć.

Producenci odzieży na krawędzi. „Nie mamy perspektywy, nie wiemy co będziemy robili jutro”
Zamknięte restauracje to brak wesel. Brak wesel to strata wielu kolejnych przedsiębiorców. Łańcuch ciągnie za sobą kolejne branże, o których problemach nie mówi się głośno. Jedną z takich branż jest produkcja odzieży. Jej przedstawiciele otwarcie mówią, że nie wiedzą, czy przetrwają do wiosny. - Pr…

- Ścieżka uwrażliwi na piękno przyrody, rozwinie i wzbogaci kulturę turystyczną. Będzie stanowić produkt turystyczny naszej gminy, a także pełnić rolę edukacyjną – podkreśla Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek.

inf./fot. Gmina Tymbark

Limanowa - najnowsze informacje