wtorek, 8 marca 2022 06:53

Ukraina. Dopiero wrócił z olimpiady. Teraz ukrywa się z maleńkim synkiem w piwnicy

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Ukraina. Dopiero wrócił z olimpiady. Teraz ukrywa się z maleńkim synkiem w piwnicy

Do sieci trafiło zdjęcie, na którym widać, jak znany ukraiński sportowiec Bohdan Witalijowycz Cymbał śpi w piwnicy swojego domu, trzymając w ramionach niemowlaka.

Biathlonista Bohdan Witalijowycz Cymbał jeszcze niedawno brał udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Teraz razem ze swoimi najbliższymi walczy o przeżycie. Urodzony w Sumach 24-latek nie opuścił Ukrainy.

Do sieci trafiło zdjęcie, na którym widać, jak znany ukraiński sportowiec śpi w piwnicy swojego domu w Czernihowie. W ramionach trzyma swojego maleńkiego synka.

Wojna nie dotyka jedynie żołnierzy

Wojna nie jest jedynie sprawą wojska, dotyka również cywilów. O niezwykłej historii poinformowali w mediach społecznościowych słowaccy policjanci. 11-letni chłopiec sam (bez opiekunów) uciekał przed wojną do krewnych mieszkających ze Słowacji. Jego mama nie mogła mu towarzyszyć, ponieważ została w domu, by opiekować się babcią chłopca.

11-latek sam przebył niemal 1000 km. Jedyne, co miał, to siatka z rzeczami i wiadomość zapisana na ręce.

– Łzy napływają nam do oczu. To największy bohater tej nocy. 11-letni chłopiec z Zaporoża sam przyjechał na Słowację, przekraczając granicę. Z jedną plastikową torbą, paszportem i numerem telefonu zapisanym na ręce, przyjechał sam, bo jego rodzice musieli zostać w Ukrainie. Zaopiekowali się nim wolontariusze, ogrzali go, dali picie oraz jedzenie i spakowali je na następną podróż. Podbił serca wszystkich uśmiechem i determinacją godną prawdziwego bohatera

– piszą słowaccy policjanci.

Inf. i foto: Twitter

Czytaj również:

„Największy bohater tej nocy!” 11-latek sam uciekł z Ukrainy. Przebył 1000 km z wiadomością zapisaną na ręce
Wiadomości Europa: 11-letni Ukrainiec sam przekroczył granicę ze Słowacją. Policja określiła go mianem bohatera.
Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje