niedziela, 26 stycznia 2020 09:24

Tarnów. Te jasełka wywołały łzy i wzruszenie

Autor Marzena Gitler
Tarnów. Te jasełka wywołały łzy i wzruszenie

Wyjatkowe jasełka przygotowały dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Tarnowie. Przedstawienie było wyrazem wdzięczności za pracę Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, prowadzonego przez Fundację REPI.

„Oto dobra nowina: Maryja porodziła syna”. Bóg narodził się w skromnej stajence i przemówił przez wiele czystych, małych serc. Do wspólnego świętowania tego wydarzenia dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP przy ulicy Osiedle 8 w Tarnowie zaprosiły osoby z niepełną sprawnością – uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

Dyrektorem placówki, wychowującej dzieci w duchu religii rzymskokatolickiej, jest siostra Maria Bielaszka.

– Przygotowanie jasełek i zaproszenie Warsztatu jest dowodem wdzięczności za pracę terapeutów oraz za zaangażowanie uczestników w proces terapii. W czasie naszej działalności spotkaliśmy się z życzliwą pomocą Warsztatu, za którą jesteśmy wdzięczni. Wdzięczność tę możemy okazać ucząc się kolęd, teksu sztuki, ruchu scenicznego – podzielenia się tą radością ze społecznością Warsztatu - mówi s. Bielaszka.

Dla przedszkolaków występ był sporym wyzwaniem, ponieważ pierwszy raz grali przed tak dużą publicznością. Do uroczystych jasełek dzieci przygotowywały się pilnie pod okiem siostry dyrektor i nauczycielek: E. Łabno, Doroty Szarek, Oktawii Miękiny oraz Kingi Prusak. Piękne dekoracje i muzyka stanowiły wspaniałą oprawę występu. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, w znakomitych strojach prezentowali się doskonale. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem.

Po przedstawieniu uczestnicy Warsztatu zostali obdarowani dobrym słowem, wykonanymi przez dzieci serduszkami oraz czekoladami. Zrewanżowali się słodkim poczęstunkiem i breloczkami, które przygotowali w pracowni obróbki laserowej. Kierownik Warsztatu, ze wzruszeniem, serdecznie podziękował za to niezwykłe wydarzenie. – Dziękujemy za zauważenie, docenienie i taki piękny gest. Nie możemy wyjść z podziwu przygotowanej godzinnej sztuki. Ogrom zaangażowania i pracy dzieci, nauczycielek, rodziców sprawiły, że wspomnienie dzisiejszego dnia będzie zawsze powodowało w nas wzruszenie. Nie spodziewaliśmy się czegoś takiego.

Prezez Zarządu Fundacj REPI Tomasz Wardzała zwrócił uwagę na kompetencje społeczne i odwagę utalentowanych, małych aktorów, którzy podbili serca całej widowni.

mat. prasowe

Tarnów - najnowsze informacje