środa, 28 kwietnia 2021 08:01

USA rezygnuje z AstryZeneki. Komu przekaże 60 mln dawek?

Autor Mirosław Haładyj
USA rezygnuje z AstryZeneki. Komu przekaże 60 mln dawek?

Szczepionki firmy AstraZeneca nie zostały jeszcze zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych.

Jen Psaki, rzeczniczka Białego Domu poinformowała, że Stany Zjednoczone w najbliższych miesiącach przekażą 60 milnionów dawek preparatu firmy AstraZeneca. Szczepionki koncernu wciąż nie zostały zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych. Według przekazanych przez Psaki danych, w najbliższych tygodniach amerykański rząd będzie mieć do dyspozycji 10 milionów dawek preparatu, a kolejne 50 milionów w maju i czerwcu.

Rzeczniczka Białego Domu wyjaśniła, że USA nie potrzebuje preparatów AstryZeneki, bo kraj jest dobrze zaopatrzony w 3 rodzaje szczepionek.

– Ponieważ Stany Zjednoczone są dobrze zaopatrzone w trzy rodzaje szczepionek - dwie dwudawkowe i jednodawkową - i biorąc pod uwagę fakt, że AstraZeneca nie została jeszcze zatwierdzona w USA, nie będziemy potrzebować AstraZeneki w walce z Covidem w najbliższych miesiącach

– mówi cytowana przez next.gazeta.pl Psaki.

USA zadeklarowało pomoc dla odnotowujących rekordową w skali świata liczbę zakażeń Indii. Otrzymają one wsparcie w postaci szczepionek, respiratorów, zestawów do szybkich testów na koronawirusa i sprzętu ochrony osobistej.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: next.gazeta.pl
Fot.: Photo by Steven Cornfield on Unsplash

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje