piątek, 8 lipca 2022 13:30

Wysadzili bankomat w centrum miasta. Policja poszukuje sprawców

Autor Katarzyna Jamróz
Wysadzili bankomat w centrum miasta. Policja poszukuje sprawców

W nocy ze środy na czwartek w Żabnie nieznani sprawcy wysadzili bankomat jednego z banków. Przy okazji zniszczyli pomieszczenie w którym był zainstalowany oraz salę operacyjną banku.

Po godzinie 2 do dyżurnego tarnowskiej policji wpłynęła informacja o wybuchu w banku na Rynku w Żabnie. Na miejscu policjanci ujawnili zniszczone pomieszczenie, w którym zainstalowany był bankomat, bankomat, a także salę operacyjną banku. Dodatkowo w wyniku eksplozji zniszczone zostały klomby kwiatowe ustawione na żabieńskim rynku.

– Z uwagi na charakter przestępstwa, na miejsce skierowano specjalne zespoły z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Oba zespoły wykonywały czynności związane z zabezpieczeniem miejsca przestępstwa, zebraniem wszystkich śladów oraz dowodów, które będą mogły być wykorzystane w postępowaniu przygotowawczym

– informuje tarnowska policja.

Przestępstwo to zostało zakwalifikowane jako usiłowanie włamania i kradzieży pieniędzy z bankomatu. Policjanci aktualnie pracują by ustalić personalia sprawców, a następnie ich zatrzymać.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje