środa, 15 stycznia 2020 09:36

W drodze do gdowskiego Betlejem

Autor Marzena Gitler
W drodze do gdowskiego Betlejem

Gdowski Orszak Trzech Króli jako jeden z 872 orszaków na terenie naszego kraju wyruszył 6 stycznia o godz. 14.45 z Hali Sportowej w Gdowie. Tegoroczny Orszak zgromadził rekordową ilość uczestników.

Trzej Królowie, wspólnie z mieszkańcami gminy Gdów, podążali za gwiazdą betlejemską do żywej szopki zlokalizowanej przy Sanktuarium Batki Bożej Gdowskiej, aby oddać pokłon dzieciątku Jezus i przynieść w darze mirrę, kadzidło i złoto. Tegoroczny Orszak zgromadził rekordową ilość uczestników, którzy wspólnie z grupami kolędniczymi z Cichawy, Fałkowic i Czyżowa śpiewali kolędy i pastorałki przy "Gdowskim Betlejem".

Tradycyjnie jak co roku uczestnicy Orszaku Trzech Króli otrzymywali korony, śpiewniki oraz naklejki, a najmłodsi zostali obdarowani słodyczami. Podziękowania dla Organizatorów i noworoczne życzenia do mieszkańców skierował Wójt Gminy Gdów – Zbigniew Wojas.

W organizacji Orszaku pomogli: Parafia p.w. Narodzenia NMP w Gdowie, Edward Domagała, OSP Gdów, grupy kolędnicze, wolontariusze. „Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za tak liczny udział w Gdowskim Orszaku Trzech Króli. Zapraszamy za rok” – podsumował organizator wydarzenia - Centrum Kultury w Gdowie.

Inf. i foto: CKwG

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje