środa, 23 marca 2022 09:30

W piątek zjednoczą się katolicy w całej Polsce. Wypełni się przepowiednia fatimska?

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
W piątek zjednoczą się katolicy w całej Polsce. Wypełni się przepowiednia fatimska?

W związku z prośbą papieża Franciszka przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował do duchownych i świeckich w kraju o włączenie się w akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Wydarzenie będzie miało miesjce o godz. 17:00 w najbliższy piątek w Watykanie.

18 marca Abp Gądecki wezwał w specjalnym apelu wiernych z całej Polski do łączności z papieżem, który w najbliższy piątek (25 marca) dokona poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Ma to związek z trzecią częścią tajemnicy fatimskiej.

Czytaj również: Papież i polski kardynał poświęcą Rosję Maryi. Wypełni się przepowiednia z 3. tajemnicy fatimskiej?

Na apel odpowie m.in. abp Marek Jędraszewski, który dokona tego samego aktu w Krakowie. Na stronie Archidiecezji Krakowskiej czytamy:

– W piątek, 25 marca o 16.30 w Katedra na Wawelu,  w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, abp Marek Jędraszewski dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Poniżej publikujemy pełny tekst apelu arcybiskupa:

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.
Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.
Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, dnia 18 marca 2022 roku

Objawienie fatimskie

Kościół uznał objawienia maryjne w Fatimie z 13 lipca 1917 r. za autentyczne. Dzieci, którym ukazała się Matka Boża przekazały prośbę o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Maryja przestrzegła, że jeżeli jej prośba nie zostanie spełniona, Rosja będzie szerzyć „swoje błędy na całym świecie, podejmując wojny i prześladowanie Kościoła”.

– Przyjdę, by żądać poświęcenia Rosji memu Niepokalanemu Sercu i ofiarowania Komunii św. w pierwsze soboty na zadośćuczynienie. Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Sprawiedliwi będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju

– powiedziała.

Stolica Apostolska w czerwcu 2000 r. ujawniła trzecią część tajemnicy fatimskiej. Od objawień miały miejsca różne akty zawierzenia Maryi, m.in. 25 marca 1984 r. w Watykanie dokonał go w obecności biskupów z całego świata Jan Paweł II. Poprosił wówczas w ciszy Maryję o ocalenie świata od wojny. Uroczystość miała miejsce przed figurą Matki Bożej przywiezionej specjalnie z Fatimy.

Inf.: KEP, Facebook, Watykan News Fot.: Facebook (Archidiecezja Krakowska), Wikipedia

Polska

Polska - najnowsze informacje