poniedziałek, 29 maja 2023 14:13

Jest magicznym miejscem, które łączy ludzi. Słynna Bacówka na Gorcu potrzebuje pomocy

Autor Patryk Trzaska
Jest magicznym miejscem, które łączy ludzi. Słynna Bacówka na Gorcu potrzebuje pomocy

Jest znana chyba wszystkim ludziom gór w Polsce. Bacówka na Gorcu Kamienickim w powiecie limanowskim jest magicznym miejscem. Mieszkańcy podkreślają, że zawsze mogli się tam spotkać, przy świecach, gitarze i rozmowach. Przez blisko 45 lat bacówka przygarnęła gościnnie wielu przechodniów. Niestety, teraz pilnie potrzebuje pomocy.

Doraźne naprawy i remonty, które prowadzili właściciele placówki, już nie wystarczają. Niezbędny jest kompleksowy remont, obejmujący między innymi wymianę podwalin, wzmocnienie posadowienia, nową więźbę i pokrycie dachu, odbudowę kominów czy nowe podłogi. Potrzebne są nie tylko środki, ale i ręce do pracy w trudnych, górskich warunkach.

Bacówka jest zupełnie niekomercyjnym przedsięwzięciem, zrodzonym, jak podkreślają właściciele z "miłości do gór". Z tego powodu uruchomiono specjalną zbiórkę, której celem jest zebranie środków na generalny remont Bacówki.

Odzew ludzi jest ogromny. Na chwilę pisania artykułu zebrano już 76% potrzebnej kwoty (13 740 zł z 18 000 zł). "Trzymam kciuki za was. To wyjątkowe miejsce" – napisała Internautka. "Na deseczkę" – komentował jeden z darczyńców.

Link do zbiórki – TUTAJ

fot. Zrzutka.pl

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka