wtorek, 1 października 2019 18:23

Wadowice: Czasem trzeba uderzyć!

Autor Anna Piątkowska-Borek
Wadowice: Czasem trzeba uderzyć!

Jak w razie ataku nie wpaść w panikę? Jaką postawę przyjąć podczas kontaktu z napastnikiem? Jakich błędów nie popełniać? I jak się bronić?

Bezpłatny kurs samoobrony dla wszystkich pań z gminy Wadowice

Mieszkanki gminy Wadowice w wieku od 18. roku życia, które chcą poczuć się bezpieczniej, mogą wziąć udział w kursie samoobrony. Bezpłatne zajęcia ruszą 8 października.

– Zajęcia dla pań będzie prowadził nieodpłatnie Rafał Czapla, który od 36 lat uprawia sztuki walki. Od 25 lat jest instruktorem Karate, szkoleniowcem systemu samoobrony MDS (Mastro Defence System) oraz prezesem Wadowickiego Klubu Sportowego SEIDO KARATE. Prowadzi ponadto treningi z Kobudo, Iaido i Kenjutsu – podaje Urząd Miejski w Wadowicach.

Na zajęciach pojawi się także psycholog z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, który opowie o tym, jak opanować strach w sytuacji zagrożenia i jaką przyjąć wtedy postawę. Będzie też spotkanie z przedstawicielem wadowickiej policji, który omówi m.in. prawne aspekty zastosowania środków obrony koniecznej.

Zajęcia samoobrony dla kobiet będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach przy ul. Słowackiego, w cztery kolejne wtorki (od 8 października począwszy), w godzinach 17:00-19.00.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy dla pań są przyjmowane są w Wydziale Promocji w Urzędzie Miejskim w Wadowicach, w godzinach od 8:00 do 15:00 – telefon 33 873 18 11 wew. 290, email: promocja@wadowice.pl.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje