wtorek, 8 września 2020 13:20

Wadowice. Niezwykły jubileusz! Siostra Adamina ma już 106 lat

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Niezwykły jubileusz! Siostra Adamina ma już 106 lat

Siostra Adamina skończyła wczoraj 106 lat. Urodziła się w roku wybuchu I wojny światowej i jest najstarszą mieszkanką gminy Wadowice. Z tej okazji siostry Albertynki upiekły jej 106 - centymetrowy tort!

– Serce s. Adaminy jest nie tylko mocne – o czym świadczy kolejny jubileusz, ale i pojemne, i każdy z bliskich, zarówno tu obecnych, jak i na wspólnym świętowaniu nieobecny – ma w tym sercu swoje wyjątkowe miejsce – tymi słowami przełożona wadowickiej wspólnoty sióstr albertynek – s. Urszula Zyzak powitała zgromadzonych na niecodziennej uroczystości 106. rocznicy urodzin i 80-leciu profesji zakonnej siostry Adaminy Marii Koczur.

Dziękczynna Msza św. za życie i posługę siostry jubilatki, sprawowana była 5 września br. w zakonnej kaplicy. Wyjątkowym momentem podczas liturgii było wspólne odnowienie zakonnych ślubów czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, które siostra jubilatka po raz pierwszy złożyła 8 grudnia 1940 roku.

– Koronawirus jest bezsilny wobec kochających serc – zauważyła podczas powitania s. Urszula, dodając iż osoba siostry jubilatki wpisała się w historię Kościoła, Ojczyzny, Zgromadzenia, parafii, rodziny i wadowickiej wspólnoty albertynek.

106 cm tortu na 106 urodziny – tak siostry z domowej wspólnoty podkreśliły niecodzienny jubileusz, a siostra Adamina pokornie i pogodnie zdmuchnęła tegoroczne świece…

Siostra Adamina – Maria Koczur urodziła się w 6 września 1914 r. w Andrychowie. W roku 1937 wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim. Od początku życia zakonnego z oddaniem realizowała albertyński charyzmat w różnych domach: m.in. w Bochni, Zakopanem, Poraju, Rząsce k. Krakowa, Radzyminie, Jarosławiu, Busku Zdroju, Kielcach, Słupi, Krakowie, Grojcu, Przemyślu. Najdłużej posługiwała w Wadowicach i w tej wspólnocie już pozostała.

Info: Archidiecezja Krakowska  Fot.: s. Agnieszka Konefał ZSAPU

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje