poniedziałek, 9 listopada 2020 13:13

Wadowice. Nowe inwestycje w gminie. Tym razem jakie?

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Nowe inwestycje w gminie. Tym razem jakie?

Gmina Wadowice pozyskała fundusze z województwa na stworzenie centrum aktywności w miejscowości Gorzeń Dolny oraz modernizację budynku OSP Kaczyna. Łącznie pozyskano ponad 2 mln złotych.

Gmina Wadowice pozyskała ponad 1,5 miliona złotych na stworzenie centrum aktywności społeczności lokalnej w starej szkole w miejscowości Gorzeń Dolny. Poza tym uzyskano również 700 tysięcy złotych na modernizację i adaptację budynku OSP Kaczyna na cele społeczno-kulturowe. Łączna kwota dofinansowania to ponad 2,2 mln zł, co stanowi blisko 75 procent całkowitej wartości obu zadań.

Oba przedsięwzięcia zrealizowane będą w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat. W przyszłym roku rozpocznie się procedura projektowania i uzyskania pozwolenia na budowę. Będą to inwestycje spektakularne, które znacznie podniosą atrakcyjność turystyczną nie tylko obu wiosek, ale całej Gminy Wadowice.

Info i foto: Bartosz Kaliński/Facebook

Wadowice. Kończą się łóżka covidowe, brakuje personelu. Jak radzi sobie szpital?
Szpital Powiatowy w Wadowicach posiada 8 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem [/informacje/koronawirus], 48 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wynikiem oraz 4 łóżka intensywnej terapii. Ze względu na trudną sytuację epidemiczną, na 6 listopada, w szpitalu zajętych jest aż 47 ł…
Wadowice. Jutro nastąpi przerwa w dostawie wody. Na jak długo?
Jutro na osiedlu Westerplatte nastąpi przerwa w dostawie wody w związku z remontem ul. Sienkiewicza. Zakłócenie wystąpią również w budynku nr 37. Jutro w godzinach 8.00 – 15.00 przerwą zostaną objęte nieruchomości na osiedlu Westerplatte – bloki: 13,14,15,16,19,20,21 oraz budynek nr 37 przy ulicy…
Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje