wtorek, 14 stycznia 2020 09:00

Wadowicka Policja ma nowy radiowóz. Ma dojechać wszędzie

Autor Katarzyna Domagała
Wadowicka Policja ma nowy radiowóz. Ma dojechać wszędzie

Na oficjalnej stronie Gminy Wadowice czytamy, że wadowicka policja ma nowy radiowóz, który "dojedzie wszędzie". Kosztował ponad 113 tys. zł. Kto za to zapłacił?

Nowy oznakowany radiowóz kosztował 113 849,00 zł, z czego ponad 35 procent – 40 tys. zł pochodzi z budżetu gminy Wadowice. Tomice i Mucharz dołożyły odpowiednio 8 i 2 tys. zł, a pozostała kwota pochodzi z budżetu centrali Policji.

Bardzo dziękuję wszystkim samorządowcom, które dołożyły się do tego zakupu. Nie jest to z pewnością wydatek, a inwestycja, która zwróci się w bezpieczeństwie. Taki samochód był nam bardzo potrzebny, ponieważ jest to pojazd z napędem na cztery koła, a w naszym regionie jest dużo takich miejsc, gdzie dojazd jest utrudniony. Dlatego ten samochód na pewno będzie tam wykorzystany  – mówił mł. insp. Arkadiusz Śniadek, komendant Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W krótkiej uroczystości przejęcia radiowozu przez policjantów uczestniczyli m.in. burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, wójt Tomic Witold Grabowski oraz wójt Mucharza Renata Galara, czyli włodarze gmin, które leżą bezpośrednio na obszarze działania KPP Wadowice i partycypowały w kosztach zakupu pojazdu.

Info, foto: UM Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje