piątek, 7 lipca 2023 12:22

Włamał się do kościoła, rozbił dwie skarbony i ukradł pieniądze

Autor Mirosław Haładyj
Włamał się do kościoła, rozbił dwie skarbony i ukradł pieniądze

Policjanci andrychowskiego komisariatu, w powiecie wadowickim, ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do kościoła, skąd ukradł pieniądze ze skarbon. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

19 czerwca policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do skarbon na terenie jednej z parafii w andrychowskiej gminie. Z treści zawiadomienia wynikało, że sprawca, wykorzystując moment po porannej mszy świętej, kiedy nikogo nie było w kościele, wszedł do środka, a następnie po pokonaniu metalowej kraty zabezpieczającej przedostał się do wnętrza świątyni, gdzie rozbił dwie skarbony i ukradł znajdujące się w nich pieniądze.  Pracujący przy sprawie policjanci ustalili na podstawie zabezpieczonego  monitoringu, że związek ze zdarzeniem może mieć 32-letni mężczyzna.

W sobotę (1 lipca) w Andrychowie policjanci zatrzymali podejrzewanego. Jest to 32-letni bezdomny pomieszkujący na terenie gminy. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za kradzież z włamaniem (art. 279 § 1 kk) grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Inf. i foto: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka