poniedziałek, 8 marca 2021 12:22

Wojnicz. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji. Dzięki niej ma być bezpieczniej

Autor Aleksandra Tokarz
Wojnicz. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji. Dzięki niej ma być bezpieczniej

Przy ulicy Tarnowskiej w Wojniczu, na terenie powstającego tam nowego komisariatu, rozpoczęły się prace wykończeniowe. Kolejnym etapem będzie jego wyposażenie. Zakończenie robót planowane jest na koniec 2021 roku.

- To jedna z najbardziej wyczekiwanych w gminie inwestycji, z którą funkcjonariusze, władze i mieszkańcy wiążą nadzieję na poprawę bezpieczeństwa na naszym terenie. Polepszenie warunków pracy policjantów, których obecna siedziba nie spełnia podstawowych norm dla współczesnej policji, wpłynie zarówno na jakość walki z przestępczością, jak i pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem – informuje samorząd.

Obecnie na terenie budynku trwają prace wykończeniowe. Kolejnym etapem będzie jego wyposażenia. W liczącym ponad 350 m2 budynku zaplanowano kilkadziesiąt pomieszczeń, w tym biura, pokój daktyloskopowania, salę narad, składnicę akt, szatnie, pomieszczenia socjalne. Na działce staną również garaże i dwa niewielkie pomieszczenia gospodarcze.

Gmina Wojnicz. Strzelał do przedmiotów. W pewnym momencie wycelował w ... kota!
Usłyszał zarzut postrzelenia kota, w wyniku czego zwierzę musiało zostać uśpione. 33-latek przyznał się do tego czynu, dobrowolnie poddał się karze i teraz czeka na wyrok sądu. Grozi mu do 2 więzienia.

Budowa i wyposażenie obiektu to koszt ok. 6 mln zł. Zadanie finansuje Komenda Główna Policji. Gmina Wojnicz przekazała na ten cel działkę budowlaną i sfinansowała projekt. Jest to drugi taki obiekt, który powstaje w Małopolsce. Zakończenie robót i oddanie nowej placówki do użytkowania planowane jest na koniec 2021 rok.

inf./fot. Gmina Wojnicz

Tarnów - najnowsze informacje