środa, 8 stycznia 2020 13:01

Wola Rzędzińska. Czołowe zderzenie z autobusem [ZDJĘCIA]

Autor Marzena Gitler
Wola Rzędzińska. Czołowe zderzenie z autobusem [ZDJĘCIA]

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło dziś rano w Woli Rzędziskiej (gm. Tarnów). Osobowego citroen na łuku drogi uderzył w jadący w przeciwnym kierunku autobus, którym jechało 30 pracownikami pobliskiej firmy.

Dzisiaj przed godziną siódmą rano na wysokości stadionu sportowego Wolanii w Woli Rzędzińskiej doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Kierującego samochodem osobowym na łuku drogi „wyniosło” i uderzył w jadący w przeciwnym kierunku autobus z pracownikami pobliskiej firmy. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe, pogotowia oraz straży pożarnej. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustali, że obaj kierowcy podczas zdarzenia byli trzeźwi. Z relacji świadków oraz śladów na miejscu wypadku wynikało, że 31-letni  kierowca osobowego citroena prawdopodobnie zbyt szybko wjechał w łuk drogi, a trudne warunki drogowe (śliska jezdnia) spowodowały, że nie był w stanie utrzymać się na swoim pasie ruchu. Mała osobówka uderzyła w przód autobusu, w którym podróżowało około 30 pracowników pobliskiej firmy. Na szczęście w zdarzeniu ucierpiał jedynie kierowca osobówki, który został przewieziony do tarnowskiego szpitala. Jego życiu i zdrowi nie zagraża niebezpieczeństwo. Pracownikom oraz kierowcy autobusu nic się nie stało.

Wyjaśnieniem tego zdarzenia zajmą się specjaliści z zakresu ruchu drogowego tarnowskiej komendy. Jednak policja oszacowała wstepnie, że doprowadziły do niego najprawdopodobniej brak należytej ostrożności i rozwagi i zbyt duża prędkość na łuku drogi.

inf. i foto: KMP w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje