czwartek, 2 lipca 2020 11:17

Jako jedyni w Małopolsce wygrali "Bitwę o wozy". Otrzymają nowy pojazd strażacki za wysoką frekwencję podczas wyborów

Autor Mirosław Haładyj
Jako jedyni w Małopolsce wygrali  "Bitwę o wozy". Otrzymają nowy pojazd strażacki za wysoką frekwencję podczas wyborów

Wyniki "Bitwy o wozy" zostały przedstawione przez Macieja Wąsika, wiceszefa MSWiA.

Akcja "Bitwa o wozy" zakładała, że w każdym województwie gmina (do 20 tys. mieszkańców) z najwyższą frekwencją w wyborach otrzyma środki na sfinansowanie średniego wozu gaśniczego.

Gminą w Małopolsce, która otrzyma nagrodę za wysoką frekwencję podczas I tury wyborów prezydenckich, jest Żegocina w powiecie bocheńskim.

– Jutro wójtowie i burmistrzowie otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów

– informuje Maciej Wąsik.

Powszechna mobilizacja

Kiedy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło „Bitwę o wozy”, w której to gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą w danym województwie frekwencją miała otrzymać środki na sfinansowanie wozu strażackiego o wartości 800 tys. zł, cała Gmina Żegocina przystąpiła do wzajemnej mobilizacji.

Niezależnie od preferencji politycznych, wielu mieszkańców na różne sposoby nagłaśniało akcję, zachęcając do jak najliczniejszego udania się do urn. I stało się! Wysiłek nie poszedł na marne, a  Gmina Żegocina uzyskała najwyższą frekwencję wśród gmin województwa małopolskiego, do 20 tysięcy mieszkańców i wygrała „Bitwę o wozy”. Frekwencja wyniosła 75,67%. Oznacza to, że po dopełnieniu formalności, flotę OSP zasili nowy, średni wóz ratowniczo-gaśniczy.

Z tej okazji Wójt Gminy Żegocina - Wojciech Wrona wystosował do mieszkańców podziękowania.

Szanowni Państwo!
Mieszkańcy Gminy Żegocina już wiele razy pokazali, że potrafią się jednoczyć i solidaryzować w imię słusznej idei. To, czego dokonaliśmy w ubiegłą niedzielę świadczy o kolejnym wzorowo zdanym egzaminie ze społeczeństwa obywatelskiego. Wygranie „Bitwy o wozy” to zasługa wszystkich nas, którzy oddali swój głos podczas I tury wyborów prezydenckich i za to bardzo serdecznie każdemu dziękuję. Możemy być z siebie dumni!
Chcę również podziękować Druhom Strażakom z jednostek OSP z naszej Gminy, a także Zarządowi Oddziału Gminnego ZOSP RP w Żegocinie za pełną mobilizację i zachęcanie do wzięcia udziału w akcji. Za każdym razem, kiedy wóz, który otrzymamy, wyjedzie na akcję ratując czyjeś życie lub dobytek, powinniśmy mieć świadomość, że mamy w tym swój udział. Raz jeszcze dziękuję.

Inf.: UG Żegocina, Twitter/Maciej Wąsik

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje