środa, 20 marca 2024 13:01

Wpadł, gdy postanowił zapłacić za jedzenie. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Autor Mirosław Haładyj
Wpadł, gdy postanowił zapłacić za jedzenie. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Kilka dni temu 61-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, używając cudzej karty płatniczej, dokonał kilku transakcji w różnych punktach handlowych. W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

Policjanci z Andrychowa kilka dni temu zostali poinformowani przez pracownika jednego z tamtejszych lokali gastronomicznych o próbie płatności kartą bankomatową przez osobę, która nie była jej właścicielem. Jak się okazało, w posiadaniu karty płatniczej był 61-letni mieszkaniec gminy Andrychów.

– Podczas kontroli osobistej, policjanci dodatkowo znaleźli przy nim inne nie należące do niego dokumenty tj. dowód osobisty, prawo jazdy oraz kartę bankomatową. W trakcie dalszych czynności policjanci pionu kryminalnego dotarli do pokrzywdzonego, który potwierdził fakt utracenia portfela z dokumentami i złożył na tę okoliczność oficjalne zawiadomienie w Komisariacie Policji w Andrychowie

– relacjonują mundurowi.

Policjanci zorientowali się, że mężczyzna, działając w warunkach recydywy, kilka razy dokonał transakcji płatniczych skradzioną kartą. łączna kwota zakupów wyniosła 130 zł.

W poniedziałek (18 marca) funkcjonariusze przedstawili 61-latkowi zarzut kradzieży, trzy zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Inf.: policja

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka