wtorek, 30 czerwca 2020 14:29

Wszystko o kartonowych pudełkach - od produkcji do wykorzystania

Autor Artykuł sponsorowany
Wszystko o kartonowych pudełkach - od produkcji do wykorzystania

Opakowania kartonowe są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa z wielu różnych branż. W dużej mierze wynika to z faktu, że posiadają one wiele zalet. Przede wszystkim uchodzą za trwałe, atrakcyjne pod względem wizualnym, a także tanie w produkcji. Nie bez znaczenia jest także niska waga, która ułatwia przechowywanie oraz transport. Do produkcji pudełek niezbędna jest profesjonalna maszyna do kartonów. Dzięki niej możliwe jest zautomatyzowanie procesu wytwarzania.

Projektowanie opakowań z kartonu

Przed rozpoczęciem produkcji pudełek tekturowych należy wykonać projekt. Oczywiście podstawą jest to, aby opakowanie zostało właściwie dopasowane do typu zawartości. Uwzględnia się m.in. wagę, czy też wymiary produktów. Za wykonanie projektu odpowiadają profesjonaliści, którzy posiadają niezbędne uprawnienia oraz doświadczenie. Tutaj nie ma miejsca nawet na najmniejsze pomyłki oraz niedociągnięcia. Należy wspomnieć, że już na etapie projektowania decyduje się o tym, czy pudełko będzie personalizowane, a także, jakie elementy (np. logo marki) będzie posiadać.

Produkcja pudełek tekturowych

Wysokiej klasy maszyna do kartonów (m.in. Boxmat 2 - https://www.zemat.com/pl/maszyny-do-pudel-kartonowych/boxmat-2) zapewnia nie tylko wysoką precyzję, ale również zminimalizowanie czasu niezbędnego do produkcji. Atutem automatyzacji jest również ograniczenie nakładu siły roboczej. Operator musi jedynie kontrolować, czy proces przebiega poprawnie. Pierwszym krokiem jest wykrojenie formy. Maszyna do kartonów zapewnia wysoką dokładność, co niweluje ryzyko wystąpienia błędów. Pudełka mogą zostać spersonalizowane, czyli dostosowane pod względem wizualnym do rzeczywistych potrzeb firmy. Końcowym etapem jest złożenie opakowania i nadanie mu ostatecznej formy.

Wykorzystanie opakowań z tektury

Do produkcji opakowań stosuje się rozmaite rodzaje tektury, dzięki czemu mogą być one wykorzystywane w wielu różnorodnych branżach m.in. spożywczej, kosmetycznej, chemicznej. W kartonowych opakowaniach sprzedawane są m.in. słodycze, gadżety elektroniczne, zestawy kosmetyków. Duże pudełka klapowe znajdują zastosowanie podczas magazynowania, czy tez transportu. Nie ważą zbyt dużo, są łatwe w przenoszeniu oraz składowaniu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje