piątek, 19 stycznia 2024 07:55

Wybrał namiot, jako swoje schronienie. Policjanci pomogli bezdomnemu mężczyźnie

Autor Katarzyna Jamróz
Wybrał namiot, jako swoje schronienie. Policjanci pomogli bezdomnemu mężczyźnie

Nieposiadający stałego miejsca zamieszkania tarnowianin, wybrał namiot jako swoje schronienie. Mężczyzna umieścił go w leśnym zagajniku na północy miasta. W ostatnich dniach samotnika odwiedzili policjanci i przetransportowali do ogrzewalni, by choć na chwilę mógł się ogrzać.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum regularnie odwiedzają samotnie mieszkającego mężczyznę, oferując mu pomoc. Tarnowianin jednak konsekwentnie jej odmawia.

Wrócił do swojej samotni

We wtorek (16 stycznia), po godzinie 21:00, mężczyznę ponownie odwiedzili policjanci. Tym razem ich wizyta skłoniła go do tego, by tej zimnej nocy skorzystał z tarnowskiej ogrzewalni. Następnego dnia rano mężczyzna powrócił do swojej samotni.

O mieszkającym w namiocie tarnowianinie wiedzą również pracownicy Centrum Usług Społecznych w Tarnowie, którzy również regularnie udzielają mu pomocy. Jednak na jego wybór, nikt nie ma złotego środka.

Nie bądźmy obojętni

Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do mieszkańców regionu tarnowskiego o przekazywanie telefonicznej lub e-mailowej informacji do najbliższej jednostki policji o osobach bezdomnych, które w czasie niskich temperatur będą przebywać w miejscach, w których są zagrożeni zamarznięciem. Wystarczy jeden telefon, by uratować komuś życie.

Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka