poniedziałek, 21 grudnia 2020 08:36

Wypad w polskie góry – sposób na atrakcyjny urlop

Autor Artykuł sponsorowany
Wypad w polskie góry – sposób na atrakcyjny urlop

Polska słynie z malowniczych zakątków, dlatego, gdy tylko uda nam się złapać kilka dni wolnego, warto spakować walizkę i wybrać się na urlop w góry. Piękne krajobrazy, swoisty klimat, bogactwo historyczne i kulturowe to atrybuty, którym nie sposób odmówić atrakcyjności. Możemy do tego dołożyć możliwość aktywnego wypoczynku i skorzystania z bogatego zaplecza uzdrowiskowego. Równie ważnym punktem są liczne rozrywki, a góralska kuchnia będzie stanowiła kropkę nad i.

Dlaczego warto odwiedzić Zakopane?

Miasto z widokiem na Giewont, które jest usytuowane w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego, jest jedną z najczęściej wybieranych przez turystów górskich miejscowości. Zakopane atrakcje oferuje w szerokim wyborze, dlatego nie dziwi, że jest tak chętnie odwiedzane.

Zestaw obowiązkowy do zaliczenia przez każdego przyjezdnego stanowi zdobycie Kasprowego Wierchu, spacer po najsłynniejszym górskim deptaku, czyli Krupówkach, odwiedzenie Gubałówki, z której szczytu można podziwiać panoramę miasta i Tatr, Podhala, Pienin oraz Beskidu Żywieckiego. Nie można pominąć Giewontu i oczywiście Morskiego Oka. Wszystkich fanów narciarstwa ucieszy widok Wielkiej Krokwi, największej skoczni narciarskiej. Dzieci będą zachwycone domem do góry nogami. Natomiast zimą można wybrać się do śnieżnego labiryntu. Przy brzydkiej pogodzie warto odwiedzić muzeum i zabytki, których w tej miejscowości nie brakuje - Muzeum Tatrzańskie, Chałupa Sabały, Willa Oksza, Galeria Władysława Hasiora i Sztuki na Kozieńcu. Na mapie Zakopanego nie brakuje miejsc, które mają urozmaicić pobyt. Jest to miasto szczególnie polecane rodzinom z dziećmi – motylarnia, papugarnia, snowlandia, kina, sale zabaw i parki wodne z pewnością uatrakcyjnią im wypad. Tutejsze legendy, ludowość i atmosfera podbiją serca wszystkich podróżników.

Po relaks do Krynicy Zdrój

Krynica Zdrój nosi miano perły górskich uzdrowisk. Miejscowość położona niedaleko Muszyny w Beskidzie Sądeckim jest największym i najchętniej odwiedzanym całorocznym kurortem zespołu Uzdrowisk Krynicko-Poprackich. Baza zabiegowa i wypoczynkowa zapewnia komfort i bogaty wybór prozdrowotnych form spędzenia czasu. Baseny kryte i te na świeżym powietrzu, łaźnie, okłady z borowiny, masaże, krioterapia, ultradźwięki, hydromasaże i wiele innych form dbania o kondycję, urodę i zdrowie, czeka na podróżników z Polski i całego świata. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

W Krynicy atrakcje nie sprowadzają się jedynie do strefy SPA&Wellnes. Miejsce to jest idealnym punktem dla fanów narciarstwa. Osoby, które chcą pojeździć na nartach, będą mogły odwiedzić sześć dostępnych stacji. Warto też skorzystać z Kolei Gondolowej na Jaworzynę Krynicką. Po szusowaniu można wybrać się do gospody, by raczyć się walorami regionalnej kuchni. Spacer szlakiem architektury drewnianej jest jak powrót do przeszłości. Cerkwie, pijalnie wód i wille wykonane z drewna ucieszą oczy ciekawą formą architektoniczną. W sezonie letnim można korzystać z licznych, urokliwych tras rowerowych. Rozciągają się na 125 km. Jeśli pogoda zawiedzie, można wykorzystać wolne chwile na zwiedzanie Muzeum Nikifora lub Zabawek „Bajka”.

Aktywnie w Szczawnicy

Szczawnica atrakcje zapewnia zarówno dla lubiących aktywne spędzanie czasu, jak i łaknących kultury. Architektura uzdrowiskowa jest miła dla oka, szum Dunajca w tle odpręża. Ceniący przechadzki znajdą tu wiele tras spacerowych. Szlaki w Pieninach są dość łagodne, więc nie trzeba być zapalonym wędrowcem, by im sprostać. Można też skorzystać z wjazdu kolejką na Palenicę. Ze szczytu Trzy Korony rozpościera się piękny widok na Tatry. Warty obejrzenia jest Wąwóz Homole i  Biała Woda – rezerwat przyrody. Spływ Dunajcem to bez wątpienia punkt obowiązkowych wyprawy do Szczawnicy. Po rowerowych lub narciarskich zmaganiach można wybrać się do Uzdrowiska Szczawnica, by podziwiać, stylowe, spójne architektonicznie i niezwykle estetyczne górskie budynki. Miejscowość słynie z Pijalni Wód Mineralnych o odżywczych właściwościach.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje