wtorek, 31 maja 2022 11:00

Wypadek autokaru przewożącego dzieci. 5 osób w szpitalu

Autor Katarzyna Jamróz
Wypadek autokaru przewożącego dzieci. 5 osób w szpitalu

W poniedziałek (30 maja) przed godziną ósmą rano, służby ratunkowe zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym z udziałem autokaru wycieczkowego w miejscowości Roztoka (gmina Zakliczyn).

Na miejsce skierowano służby ratunkowe, które udzielały pomocy poszkodowanym. W rejon wypadku zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitali w Brzesku oraz Tarnowie trafiły cztery osoby, w tym jedno dziecko. Pozostali uczestnicy tego wypadku, którzy nie zostali zakwalifikowani do hospitalizacji, zostali przewiezieni do Ratusza w Zakliczynie, gdzie udzielono im pomocy psychologicznej oraz medycznej. Ratownicy wskazali u osób poszkodowanych obrażenia klatki piersiowej oraz głowy, jako niezagrażające życiu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalali okoliczności wypadku. Na miejsce przybył także prokurator, biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych oraz inspektorzy z Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego. Zostanie wszczęte postępowanie w ramach, którego będzie ustalona przyczyna oraz wszelkie okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Pierwsze ustalenia wskazują, że została zorganizowana wycieczka z Rzeszowa do Zakopanego. W autokarze podróżowało w sumie 27 osób, z czego 23 to dzieci w wieku 13-14 lat, pozostałe osoby to opiekunowie wycieczki i kierowca.

– W tej chwili nie wiadomo dlaczego kierowca autokaru na prostym odcinku drogi zjechał na lewy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do wywrócenia pojazdu. Został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem - brak alkoholu

– informuje tarnowska policja.

Wszczęte postępowanie nadzorować będzie Prokuratura Rejonowa w Brzesku. Utrudnienia w tym miejscu trwały do godzin popołudniowych. W tym czasie również okazało się, że jedno z dzieci przebywających w Ratuszu w Zakliczynie zostało skierowane do szpitala na szczegółowe badania. W związku z powyższym obecnie w wyniku tego wypadku poszkodowanych jest 5 osób, troje to dorośli i dwoje dzieci.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje