piątek, 26 marca 2021 12:26

Wyścig ulicami powiatu tarnowskiego zakończył się dachowaniem. Kierowcy byli pijani

Autor Aleksandra Tokarz
Wyścig ulicami powiatu tarnowskiego zakończył się dachowaniem. Kierowcy byli pijani

Fiat 126p kontra Audi na ulicach powiatu tarnowskiego. Nie dość, że kierowcy byli kompletnie pijani, to jeszcze wyścig zakończył się ... dachowaniem. Mogło dojść do tragedii.

- W sobotnią noc (20 marca) 18-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, podróżował fiatem 126p z Gromnika w kierunku Tarnowa. W pewnym momencie został wyprzedzony przez kierowcę audi, który zmierzał w tym samym kierunku. „Ambitny” kierowca malucha ani myślał przystać na taką kolej rzeczy i od razu wyruszył za nim w pościg. Kiedy wreszcie udało mu się dogonić audi, z satysfakcją zostawił kierowcę w tyle, co z kolei rozsierdziło 20-latka do tego stopnia, że po raz kolejny wyprzedził fiata - tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

I tak na odcinku kilkunastu kilometrów, historia powtórzyła się parokrotnie – pędzące audi wyprzedzało fiata, a ścigający go fiat - audi. Ostatecznie pościg zakończył się w miejscowości Zabłędza, gdzie na jednym z zakrętów audi straciło przyczepność, zjechało na sąsiedni pas ruchu i wylądowało w rowie, wcześniej dachując.

Tarnów. Trwa wielkanocny desant pisanek
Pandemia nie była w tym przypadku przeszkodą. Po raz piąty pisanki ozdobią Tarnów na czas Wielkanocy. Pierwszy raz kolorowe pisanki pojawią się w Parku Strzeleckim, w okolicy Biura Wystaw Artystycznych przy wejściu do Parku od ul. Słowackiego.

- Na to wszystko nadjechał aspirant sztabowy Łukasz Bień z tarnowskiej drogówki, który w czasie wolnym od służby akurat tamtędy przejeżdżał. Widząc leżący w rowie samochód, zatrzymał się i pobiegł na ratunek. Pomógł 20-latkowi wydostać się z przewróconego samochodu, a potem wezwał na miejsce służby ratunkowe, które udzieliły mężczyźnie pierwszej pomocy. W momencie, gdy policjant oczekiwał z rannym na przyjazd wsparcia, zauważył wolno jadącego od strony Tarnowa „podrasowanego” malucha, tego samego, który wcześniej gonił za audi. Kierowca zwolnił, a następnie się zatrzymał. Policjant zabrał mu kluczyki i do czasu przyjazdu radiowozu pilnował, aby ten nie uciekł - relacjonuje rzecznik.

Następnie kierowcami zajął się patrol tarnowskiej drogówki. Po przeprowadzeniu badań na zawartość alkohol okazało się, że obaj uczestnicy wyścigu są nietrzeźwi. 20-latek z audi miał ponad 2 promile, a 18-latek z malucha – ponad promil alkoholu. - Obaj stracili prawa jazdy i obaj odpowiedzą też za jazdę po pijanemu - dodaje Klimek.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje