piątek, 5 lipca 2024 14:05

XXIV Dożynki Powiatowe w Dobczycach: Tradycja i Radość

Autor Artykuł sponsorowany
XXIV Dożynki Powiatowe w Dobczycach: Tradycja i Radość

Już niedługo plac przy koronie zapory w Dobczycach stanie się centrum uroczystości XXIV Dożynek Powiatowych, które przyciągną mieszkańców i gości z całego powiatu. Tegoroczne obchody zapowiadają się wyjątkowo pod wieloma względami, a program wypełniony atrakcjami gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Zbiórka i Msza Święta

Dożynki rozpoczną się o godzinie 12:45 zbiórką delegacji z wieńcami dożynkowymi przy ulicy Kościelnej. Następnie, o godzinie 13:00, w Kościele Parafialnym Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach odbędzie się Msza Święta, która będzie duchowym początkiem tego wyjątkowego dnia. Uroczysta liturgia, pełna symboliki i tradycji, zgromadzi licznych wiernych, którzy przyjdą podziękować za tegoroczne plony.

Korowód Dożynkowy

Po Mszy Świętej, o godzinie 14:00, ruszy barwny korowód dożynkowy. Trasa będzie wiodła od Kościoła Parafialnego przez ulice Rynek i Podgórską, aż do placu przy koronie zapory w Dobczycach. Uczestnicy, w tradycyjnych strojach, będą nieść pięknie przystrojone wieńce dożynkowe, symbolizujące dostatek i urodzaj.

Uroczyste Powitanie i Konkurs Wieńca Dożynkowego

Oficjalne rozpoczęcie uroczystości planowane jest na godzinę 14:30. Gospodarze powitają zgromadzonych gości, podkreślając znaczenie tradycji dożynkowych dla lokalnej społeczności. Następnie, od godziny 15:00 do 19:30, odbędzie się prezentacja grup wieńcowych oraz Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego. W tym czasie będzie można podziwiać występy Orkiestr Dętych oraz uczestniczyć w wręczeniu nagród dla najlepszych wieńców.

Gwiazdy Wieczoru

Wieczorna część programu rozpocznie się o godzinie 19:30 występem zespołu Voyager, który rozgrzeje publiczność swoimi energetycznymi utworami. Następnie, o 20:30, na scenie pojawi się zespół Pogwizdani, który również zachwyci zgromadzonych swoimi muzycznymi talentami.

Zakończenie

Uroczystości zakończą się o godzinie 22:00. To będzie dzień pełen radości, muzyki i wspólnego świętowania, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Dożynki Powiatowe w Dobczycach to wydarzenie, które łączy tradycję z nowoczesnością, pokazując piękno i różnorodność lokalnej kultury. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i uczestników, tegoroczna edycja zapowiada się na wielki sukces.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka