wtorek, 12 października 2021 09:15

Za nietypową relację w internecie grożą mu 2 lata więzienia

Autor Mirosław Haładyj
Za nietypową relację w internecie grożą mu 2 lata więzienia

Policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali nietrzeźwego 24-latka, który jechał samochodem i relacjonował to na żywo na jednej z mobilnych aplikacji internetowych. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.

9 października (sobota) dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednej z aplikacji internetowych pewien mężczyzna relacjonuje na żywo swoją jazdę samochodem, w trakcie której pije alkohol. Z informacji przekazywanych podczas nagrania wynikało, że człowiek ten porusza się bmw i jeździ po terenie Przytkowic, w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Skierowani na miejsce policjanci podjęli penetrację terenu. Jednocześnie zainstalowali na swoich telefonach wskazaną aplikację i, mając od osoby zgłaszającej nick autora tej relacji, również rozpoczęli jego obserwację. W pewnym momencie funkcjonariusze rozpoznali zabudowania, które ukazały się za szybą pojazdu. Udali się w to miejsce, gdzie znaleźli samochód marki BMW.

Za kierownicą siedział 24-letni mieszaniec powiatu wadowickiego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci stale apelują do kierowców o rozwagę. Wszyscy wiedzą, jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący. Szkoda, że nie wszyscy z tej wiedzy korzystają w praktyce.

Inf.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje