sobota, 20 listopada 2021 10:41

Zachęcony pierwszym razem, postanowił wrócić w to samo miejsce

Autor Mirosław Haładyj
Zachęcony pierwszym razem, postanowił wrócić w to samo miejsce

Wadowiccy kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże z hotelu. Jego łupem padł sprzęt AGD o łącznej wartości ponad 2200 złotych. 21-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Na początku października w jednym z hoteli na terenie Wadowic doszło do kradzieży z włamaniem. Sprawca był w posiadaniu kodu wejściowego do budynku. Wykorzystując go, wszedł do środka i z pomieszczenia ogólnodostępnego dla lokatorów ukradł telewizor o wartości około 1500 złotych.

Zachęcony pierwszą udaną  kradzieżą sprawca postanowił 18 października wrócić na miejsce przestępstwa. Wszedł tylnym wejściem i dokonał kradzieży mikrofalówki i opiekacza o łącznej wartości około 750 złotych.

Policjanci z wadowickiej komendy przeanalizowali hotelowy monitoring i sprawdzili listę byłych gości hotelowych, którzy znali kod wejściowy. Na tej podstawie wytypowali sprawcę. Początkiem listopada na jednej z wadowickich ulic zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

21-latek usłyszał dwa zarzuty: kradzieży i kradzieży  z włamaniem, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo, mieszkańcowi Wadowic, grozi kara pozbawienia wolności od roku do l0 lat.

Inf.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje