sobota, 18 września 2021 02:36

Zakopane: przebudowa dworca i zmiany w organizacji ruchu

Autor Edyta Sowa
Zakopane: przebudowa dworca i zmiany w organizacji ruchu

Centrum Zakopanego czekają wkrótce zmiany, dla przyśpieszenie prac remontowych podjęto decyzję o zamknięciu i przeorganizowaniu ruchu w okolicy ronda Armii Krajowej w rejonie Dworca, który również został poddany modernizacji.

Budowa Centrum Komunikacyjnego, na które składa się budowa nowoczesnego dworca dla komunikacji dalekobieżnej i lokalnej, wielopoziomowego parkingu oraz przebudowa ronda, trwa już od ponad miesiąca. Jest to jedna z największych inwestycji realizowanych w Zakopanem od dziesiątek lat. Jej wartość to 40 mln złotych.

Podczas prac zaszła potrzeba przebudowy infrastruktury niewidocznej dla użytkowników ruchu, która znajduje się pod powierzchnią drogi, takiej jak sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, energetycznej, teletechnicznej, deszczowej. Są to prace bardzo czasochłonne i trudne, a funkcjonowanie wyżej wymienionej infrastruktury musi być utrzymane. Zachowana jest przejezdność tego ważnego węzła komunikacyjnego, co niestety dodatkowo spowalnia prace.

W celu przyśpieszenia przebudowy ronda Armii Krajowej zdecydowano się na czasowe zamknięcie ul. Jagiellońskiej dla ruchu kołowego w związku z prowadzeniem robót w obrębie wyjazdu z tej ulicy na ulicę Chramcówki oraz ulicę Tadeusza Kościuszki.

Wprowadzona zostanie również tymczasowa  organizacja ruchu na ul. Henryka Sienkiewicza, gdzie ruch odbywać się będzie w dwóch kierunkach. Dodatkowo zmianie ulegnie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Henryka Sienkiewicza, Jagiellońskiej, Tytusa Chałbińskiego oraz Stanisława Witkiewicza.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na nowe oznakowanie pionowe i poziome zainstalowane w obrębie wskazanych ulic.

Termin wprowadzenia zmian w organizacji ruchu ustalono na 23 września 2021r.

Remont dworca i okolic ronda Armii Krajowej/foto. UM Zakopane
Zakopane zmiany w organizacji ruchy/foto. UM Zakopane

info i foto. UM Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje