środa, 28 lutego 2024 05:52

Zapowiada się rekordowa frekwencja. Sprzedano ponad 23 tys. biletów

Autor Mirosław Haładyj
Zapowiada się rekordowa frekwencja. Sprzedano ponad 23 tys. biletów

Na środowy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski pierwszoligowej Wisły Kraków z występującym w ekstraklasie Widzewem Łódź sprzedano już ponad 23 tysiące biletów. Jak poradzi sobie "Biała Gwiazda"?

Dziś o 20:30 na Stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrany zostanie mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski pierwszoligowej Wisły Kraków z występującym w ekstraklasie Widzewem Łódź. Organizatorzy dzisiejszego meczu spodziewają się na trybunach rekordowej frekwencji. Do środy sprzedano ponad 23 tys. biletów. Dla obu zespołów będzie to mecz rewanżowy po spotkaniu, które odbyło się 2 grudnia 2021 roku w 1/8 finału Pucharu Polski. Wówczas w Łodzi spotkanie wygrała "Biała Gwiazda" 3:1.

Jak poradzi sobie "Biała Gwiazda"?

W miniony piątek piłkarze "Białej Gwiazdy" przegrali mecz z GKS Tychy 0:1. W rozgrywkach 1. ligi Wisła zajmuje piąte miejsce. Drużyna zmaga się z kontuzjami. Po operacji kolan są Patryk Gogół i Bartosz Talar, a z problemami mięśniowymi zmagają się Kamil Broda, Miki Villar, Igor Sapała, Vullnet Basha oraz David Junca.

"Spodziewam się interesującego meczu"

Cytowany przez PAP prowadzący od stycznia Wisłę trener Albert Rude przyznał, że drużyna ma sporo do poprawy.

"Mamy bardzo dużo do poprawy. Nie jestem jednak czarodziejem, lecz trenerem. Nie mogę mówić, że potrzebujemy czasu, abyśmy grali tak jak chcemy. Musimy wszystko połączyć. Nie możemy tracić punktów, musimy wygrywać, walczyć i piąć się w górę" – powiedział.

Rude przyznał, że gra środowego przeciwnika zrobiła na nim wrażenie:

"Widzew to zespół, który ma wielką historię i szalonych kibiców. Gdy z moim sztabem analizowaliśmy ich grę, bardzo duże wrażenie zrobiło na nas, że u siebie grają przy pełnym stadionie. Starają się kontrolować grę. Są ustawieni w systemie 4-3-3, a środkowi obrońcy nie boją się brać gry na siebie. Myślę, że mamy podobny styl i spodziewam się interesującego meczu dwóch zespołów, które chcą grać w piłkę" – stwierdził cytowany przez PAP trener.

Inf.: PAP
Fot.: Autorstwa Piotr Drabik - Flickr: Stadion przed meczem, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16272695

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka