piątek, 5 czerwca 2020 16:02

Zatrzymali im prawo jazdy na 3 miesiące

Autor Emilia Gara
Zatrzymali im prawo jazdy na 3 miesiące

Pomimo często przeprowadzanych akcji mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, proszowiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nadal zatrzymują kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów.

Warunki panujące na drogach są różne, a obowiązkiem każdego kierowcy jest dostosowanie prędkości, aby bezpiecznie dojechać do celu. Tylko wczoraj policjanci poddali kontroli drogowej 39 kierujących, ujawniając 27 wykroczeń przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Dwóch kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali im uprawniania do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością nie tylko może zakończyć się mandatem karnym czy zatrzymaniem prawa jazdy. Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest właśnie przekraczanie prędkości.

Pamiętajmy, że np. hamowanie na śliskiej nawierzchni przy dużej prędkości znacząco wydłuża drogę hamowania. Przypominamy również, że wraz z wzrostem prędkości panowanie nad kierowanym pojazdem staje się trudniejsze, dlatego tak ważne jest abyśmy zawsze stosowali się do ograniczeń prędkości.

Inf.: KPP Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje