piątek, 7 lipca 2023 12:29

Zgubiły go niewłączone światła. Gdy zatrzymała go policja, okazało się, że za kierownicą siedzi nieletni

Autor Mirosław Haładyj
Zgubiły go niewłączone światła. Gdy zatrzymała go policja, okazało się, że za kierownicą siedzi nieletni

Sąd rodzinny i nieletnich wkrótce zadecyduje o dalszym losie 16-latka z powiatu miechowskiego, który bez uprawnień kierował oplem. Nieletni został zatrzymany do kontroli przez policjantów ruchu drogowego, po tym, jak nie miał włączonych w pojeździe wymaganych przepisami świateł mijania.

W poniedziałek (03.07 br.) przed godziną 13:00 na ul. Warszawskiej w Miechowie policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Opel. Funkcjonariusze podjęli interwencję, ponieważ kierujący nie miał włączonych w pojeździe wymaganych przepisami świateł mijania. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą opla siedział 16-latek. Funkcjonariusze ustalili, że nieletni bez wiedzy i zgody nieobecnych w domu rodziców zabrał kluczyki od auta i postanowił urządzić sobie przejażdżkę ulicami Miechowa i pobliskich miejscowości. 16-latek tłumaczył policjantom, że chciał się przekonać, jak jeździ się samochodem po drodze publicznej. Policjanci sporządzili dokumentację do sądu rodzinnego, w związku z popełnieniem przez nieletniego czynu karalnego.

Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Inf. i foto: KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka