piątek, 10 stycznia 2020 12:14

Hymn na stulecie urodzin Wojtyły w wykonaniu znanych muzyków

Autor Katarzyna Domagała
Hymn na stulecie urodzin Wojtyły w wykonaniu znanych muzyków

Rok 2020 w Polsce został m.in. ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. Z kolei na 18 maja przypada setna rocznica urodzin Wojtyły. W związku z tym Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przygotował hymn „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który wykonali znani artyści polskiej sceny muzycznej

Mowa o Kasi Moś, Dorocie Osińskiej, Natalii Rubiś, Wojciechu Cugowskim, Marku Piekarczyku i Mateuszu Ziółko. Muzykę do słów Marka Dutkiewicza, skomponował Romuald Lipko – jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich dekad.

Prapremiera teledysku i zarazem oficjalne otwarcie obchodów setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II odbyły się 4 stycznia 2020 w Operze Krakowskiej podczas „XI Kolędowania z Janem Pawłem II”. Organizatorzy wierzą, że utwór stanie się prawdziwym hymnem 2020 r.

Mamy nadzieję, że ten utwór, który został napisany specjalnie z okazji tej rocznicy będzie śpiewany przez wszystkich Polaków – powiedziała Agata Szuta, dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Info, foto: ekai.pl

Wadowice - najnowsze informacje