środa, 3 marca 2021 16:25

Żyjemy w państwie bezprawia. Posłowie w Krakowie o "Taśmach Obajtka"

Autor Marzena Gitler
Żyjemy w państwie bezprawia. Posłowie w Krakowie o "Taśmach Obajtka"

- Mamy anarchię, jednych obowiązują przepisy, a rządzących z PiS-u nie obowiązują. Ten czas się musi skończyć - mówił poseł Dariusz Joński. Posłowie Koalicji Obywatelskiej skomentowali kolejne publikacje Gazety Wyborczej dotyczące Daniela Obajtka.

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Krakowie posłowie Koalicji Obywatelskiej skomentowali kolejne publikacje Gazety Wyborczej dotyczące Daniela Obajtka.

Poseł Michał Szczerba odniósł się do informacji o niezgodnych z prawem działaniach ówczesnego wójta Pcimia, a obecnego prezesa Orlenu.

- "Taśmy Obajtka" pokazały jednoznacznie, że kiedy sprawował funkcję organu wykonawczego w swojej gminie, jednocześnie zarządzał ludźmi  i zarządzał działalnością. Ta sprawa musi być wyjaśniona - mówił poseł Szczerba.  

- Wasza bezkarność się skończy w momencie utraty władzy przez PiS, a ten moment nadchodzi bardzo szybko - podkreślił.

- Jak się słucha nagrań pana wójta, to rodzi się pytanie, kiedy w ogóle miał czas żeby sprawować urząd, bo cały czas zarządzał, wydawał polecenia, przejmował jakąś firmę, przerzucał ludzi z firmy do firmy i był zajęty dzieleniem Polski - mówił poseł Dariusz Joński.

- Mamy anarchię, jednych obowiązują przepisy, a rządzących z PiS-u nie obowiązują. Ten czas się musi skończyć. Na razie żyjemy w państwie bezprawia - dodał.

foto: Mateusz Łysik

Polska

Polska - najnowsze informacje