środa, 25 września 2019 12:15

Żywiec. Sędzia sądu koleżeńskiego jednego z kół wędkarskich przyłapany na... kłusowaniu

Autor Mirosław Haładyj
Żywiec. Sędzia sądu koleżeńskiego jednego z kół wędkarskich przyłapany na... kłusowaniu

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego za pośrednictwem swojego funpag’a na Facebooku poinformowała 23 września o przyłapaniu na procederze kłusownictwa grupy wędkarzy, wśród których znajdował się sędzia sądu koleżeńskiego z jednego z kół okręgu PZW Bielsko-Biała.

Do zdarzenia doszło w nocy. Podejrzenia strażników wzbudziła grupka wędkarzy, którzy prowadzili połów na jednej z wysp. Dostęp do niej był utrudniony ze względu na wysoki poziom wody w zbiorniku, co stwarzało dogodne warunki dla prowadzenia nielegalnego wędkowania.

Żywieccy funkcjonariusze postanowili się rozdzielić i sprawdzić tę sytuację. Trzech z nich zaczęło przeprawiać się na wyspę, podczas gdy czwarty obserwował wędkarzy za pomocą noktowizora. Po dotarciu na wyspę funkcjonariusze otrzymali informację od swojego kolegi z brzegu, że podejrzani wędkarze musieli ich usłyszeć, ponieważ jeden zaczął w pośpiechu ukrywać wędki w zaroślach. Strażnicy po dotarciu do wędkujących stwierdzili, że prowadzą oni nielegalny połów. Dzięki posiadanemu noktowizorowi strażnik prowadzący obserwację mógł dokładnie podać lokalizację ukrytego sprzętu swoim kolegom, co umożliwiło im udowodnienie procederu. Jednym z kłusowników okazał się być sędzią sądu koleżeńskiego w kole z okręgu PZW Bielsko-Biała.

Na miejsce została wezwana policja, która przeprowadziła postępowanie mandatowe. Jak napisali strażnicy na swoim Facebook’u „przedstawiciel sądu koleżeńskiego koła PZW powiedział do strażników przy Policji, że jest pod ogromnym wrażeniem, tego jak to sytuacja została rozegrana”.

Funkcjonariusze SSR za pośrednictwem sowich social mediów podziękowali leśniczemu za użyczenie noktowizora, którego wykorzystali podczas akcji. Warto przypomnieć, że cały czas straż prowadzi zbiórkę na własny tego typu sprzęt na portalu pomagam.pl. Link znajduje się TUTAJ.

Zdjęcia z akcji strażników w galerii.

O pracy Społecznej Straży Rybackiej oraz problemach z jakimi borykają się podczas wykonywania swoich obowiązków pisaliśmy na już naszym portalu. Artykuł można przeczytać TUTAJ.

Fot. i inf.: SSR Powiatu Żywieckiego

Żywiec - najnowsze informacje