niedziela, 2 czerwca 2024 06:45

35 osób z powiatu wadowickiego włączyło się w akcję "105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania policji"

Autor Mirosław Haładyj
35 osób z powiatu wadowickiego włączyło się w akcję "105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania policji"

Policjanci z powiatu wadowickiego podzielili się krwią w ramach akcji "105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania policji".

Zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w styczniu akcja „105 litrów krwi na 105 rocznicę powstania Policji” ciszy się dużą popularnością wśród mundurowych.

28 maja w zbiórkę krwi włączyli się również policjanci i pracownicy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz jednostek podległych. Ochotnicy stawili się w regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Oddział terenowy w Wadowicach, by oddać swoją krew.

-Do akcji z ogromnym sercem włączyło się łącznie 35 osób,  w tym mieszkańcy powiatu wadowickiego. Zebrana krew, w ilości ponad 15 litrów, pozwoli zabezpieczyć ten ceny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu

-przekazuje policja i dodaje:

-Osoby, które chciałyby również włączyć się w to wyjątkowe przedsięwzięcie informujemy, że oddając krew indywidualnie, przy rejestracji wystarczy zgłosić, że krew oddajemy w ramach w/w akcji lub podać jej numer K105. Akcja trwa do końca lipca br.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka