wtorek, 28 marca 2023 11:45

4 najważniejsze rzeczy, o których warto pamiętać urządzając mieszkanie

Autor Artykuł sponsorowany
4 najważniejsze rzeczy, o których warto pamiętać urządzając mieszkanie

Urządzanie własnego mieszkania to wyjątkowe wydarzenie, często wyczekiwane latami. Najpierw oszczędzamy na wkład własny, potem staramy się o kredyt, żeby w końcu doczekać momentu przekazania kluczy do własnego, wymarzonego gniazdka. Właśnie w tym momencie stajemy przed wyzwaniem, jakim jest cały proces urządzania mieszkania. Od czego zacząć? Jak zaplanować budżet? Czym się kierować przy wyborze mebli? I przede wszystkim, jak nie zwariować podczas tak wymagającego i angażującego procesu? Podpowiadamy! Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Zaplanuj przestrzeń i rozważ skorzystanie z pomocy architekta

Na początek, zanim wpadniesz w szał poszukiwania idealnych mebli i dodatków, zaplanuj całą przestrzeń. Przed przystąpieniem do aranżacji mieszkania warto dokładnie przeanalizować dostępną przestrzeń i rozplanować poszczególne pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest też od razu określenie funkcji, jakie mają pełnić poszczególne pomieszczenia i jakie elementy aranżacji będą niezbędne.

Przykładowo, czasami możemy potrzebować niestandardowych rozwiązań, np. jeśli łazienka jest za mała, może być potrzeba umieszczenia pralki w kuchni. O tym wszystkim warto pomyśleć wcześniej, aby ułatwić prace remontowe. Jeśli nie do końca znasz się na aranżacji i obawiasz się, czy samodzielnie uda ci się wszystko zaplanować, możesz skorzystać z pomocy architekta, który przygotuje dla ciebie przynajmniej projekty rozmieszczenia poszczególnych mebli.

Z góry określ swój budżet

Planując aranżację mieszkania warto mieć na uwadze swoje możliwości finansowe. Dlaczego? Dobrze zaplanowany budżet pozwoli na wybór odpowiednich materiałów i mebli oraz na uniknięcie niepotrzebnych wydatków. Jeśli nie ustalisz budżetu na początku, szybko przekonasz się, że remont i wyposażenie mieszkania pochłonie pieniądze w zastraszającym tempie. Wszystkie materiały budowlane są teraz wyjątkowo drogie, dlatego jeśli na początku określisz swój budżet i chociaż mniej więcej rozłożysz go na poszczególne pomieszczenia, uda ci się zamknąć w ramach finansowych. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na poszczególne meble czy dodatki.

Wybierz swój styl

To co najważniejsze, to styl, w jakim urządzisz swoje mieszkanie! Pamiętaj, że to ty będziesz tam spędzać najwięcej czasu, więc ma się podobać przede wszystkim tobie! Nie musisz ślepo podążać za aktualnymi trendami - wsłuchaj się w swój własny gust, aby twoje wnętrza oddawały też twój charakter i naturę. Jeśli zależy ci na przytulnym gniazdku, możesz skłonić się w stronę stylu skandynawskiego. Z kolei jeśli urządzasz swoją kawalerkę, dobrym pomysłem może okazać się styl minimalistyczny, który doskonale odnajduje się w niewielkich wnętrzach.

Postaraj się odpowiednio zarządzać przy tym czasem

Proces urządzania mieszkania zwykle trwa kilka miesięcy i potrafi być naprawdę zajmujący! Wszystkie te czasochłonne wizyty w salonach z płytkami, podłogami, czy w sklepach meblowych - to potrafi spędzać sen z powiek przez cały okres remontu! Dlatego dobrą alternatywą będzie np. internetowy sklep meblowy, gdzie wybierzesz swoje wymarzone dodatki i meble, bez wychodzenia z domu. W niektórych przypadkach oczywiście trzeba zobaczyć część rzeczy na żywo, ale jeśli chociaż niektóre możesz zamówić online, warto z tego skorzystać i oszczędzić nieco czasu!

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje