piątek, 30 czerwca 2023 07:08

4 wskazówki dla lepszej jakości, ergonomicznego snu!

Autor Artykuł sponsorowany
4 wskazówki dla lepszej jakości, ergonomicznego snu!

Z pewnością zauważyłeś, że po dobrze przespanej nocy budzisz się pełen energii, optymizmu i dobrego humoru. Masz siłę na czekające Cię wyzwania i obowiązki. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się więc, jak zadbać o wysoką jakość nocnego odpoczynku!

Masz ogromny wpływ na komfort Twojego snu. W rzeczywistości to właśnie podejmowane przez Ciebie wybory będą przekładać się bezpośrednio na nocny odpoczynek. Przeglądasz łóżka, pościel lub materace? Kraków jest miastem oferującym sprawdzone, rzetelne rozwiązania w tej kwestii. Dowiedz się, o czym musisz pamiętać!

1.    Odpowiednio dobrane łóżko

Jeśli wydaje Ci się, że do komfortowego snu potrzebujesz wyłącznie dobrego materaca – mylisz się. Musi on znajdować się na solidnym podłożu, czyli na rzetelnie wykonanym łóżku. Szukasz wytrzymałego i estetycznego łóżka? Krakówzagwarantuje Ci optymalne modele! Zwróć uwagę na:

·         szerokość – przyjmuje się, że łóżko jednoosobowe powinno mieć 90 cm szerokości, zaś dwuosobowe minimum 160 cm szerokości;

·         długość – standardowa długość łóżka wynosi 200 cm, jednak jeśli jesteś bardzo wysoką osobą, wybierz dłuższe modele;

·         rodzaj – za jedne z najwygodniejszych uznaje się m.in. łóżka kontynentalne;

·         stelaż – powinien być wytrzymały i musi utrzymywać materac na swoim miejscu, nawet podczas energicznych ruchów.

Wybrany przez Ciebie model łóżka może posiadać wysuwane szuflady lub wysoki zagłówek. Zwróć uwagę na materiał, z którego je wykonano oraz na kolor. Estetyka jest równie ważna.

2.    Materac gwarantujący idealny podpór całego ciała

Ostatnimi laty ogromną popularnością cieszą się materace kieszeniowe. Są wykonane na podstawie sprężyn kieszeniowych, łączących się specjalnym, cienkim woreczkiem tkaninowym. Taka opcja gwarantuje mnóstwo elastycznych punktów podparcia dla kręgosłupa i idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Stref twardości nie posiadają np. sprężynowe materace bonelowe – nie będą dobrym wyborem zwłaszcza w przypadku dzieci i osób zmagających się z bólami kręgosłupa.

3.    Poduszki, ale z umiarem

Do zdrowego snu w zupełności wystarczy Ci jedna poduszka. Jak ją dobrać? Weź poduszkę i połóż się na swoim łóżku w pozycji na wznak. Głowa i szyja powinny znajdować się na poduszce, zaś ramiona – na materacu. Poproś kogoś o ocenę Twojej pozycji. Jeśli podbródek kieruje się w stronę mostka, poduszka jest zbyt wysoka lub zbyt twarda.Spanie na niej może powodować bóle głowy i szyi, bruksizm oraz wady postawy.

4.    Nakrycie ciała nocą

Optymalne warunki do snu zapewnia temperatura w zakresie 16-19 stopni C. Jeśli przez cały rok będziesz ją utrzymywać, do nakrycia ciała wystarczy lekka, zwiewna kołdra. Kluczowe jest, aby Twoje nocne nakrycie zapewniało prawidłową cyrkulację powietrza. Pot nie może gromadzić się w materiale, gdyż będzie stanowić idealną pożywkę dla bakterii i niekorzystnie wpłynie na kondycję skóry.

Postaw na poszewki bawełniane, lniane lub z jedwabiu. Polecane wypełnienie kołdry to natomiast puch kaczy lub gęsi oraz wełna owcza. Dobrze sprawdzą się jednak i niektóre wypełnienia syntetyczne.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka