wtorek, 20 lipca 2021 18:48

65 - latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala! Zwrócił nastolatkom uwagę na rzucony na ziemię papierek - został brutalnie pobity.

Autor Edyta Sowa
65 - latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala!
Zwrócił nastolatkom uwagę na rzucony na ziemię papierek - został brutalnie pobity.

15 lipca br. Komisariat Policji w Andrychowie został powiadomiony, że na ul. Lenartowicza został pobity starszy mężczyzna. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Wadowicach.

Ten dramat rozegrał się na jednym z andrychowskich osiedli. 15 i 16-latek zaatakował 65 -letniego mężczyznę tylko dlatego, że zwrócił im uwagę na...rzuconego na ziemię śmiecia! Sprawą zajmuje się już policja. Młodym sprawcom grozi ,,poprawczak”, a obecnie umieszczeni zostali na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich tj. podlegającej pod ministerstwo sprawiedliwości placówce opieki całkowitej realizującej funkcję diagnostyczną, resocjalizacyjną i zapobiegawczą.

Jak ustaliła policja nieletni spożywali wcześniej alkohol i snuli się bez celu po osiedlu, wtedy to doszło zajścia, w którym brutalnie napadli starszego pana, jeden z nich uderzył go pięścią w twarz, później mężczyzna został przewrócony i  kopany. Obaj nastolatkowie przyznali się do winy, jeden  z nich został przesłuchany w charakterze świadka. Sprawa rozstrzygnie się w postępowaniu sądowym.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje