wtorek, 28 listopada 2023 09:54

Akcja poszukiwawcza w Tatrach: TOPR szuka zaginionego Rafała Pięcioraka

Autor Małgorzata Gietner-Woszczyna
Akcja poszukiwawcza w Tatrach: TOPR szuka zaginionego Rafała Pięcioraka

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) prowadzi intensywne poszukiwania Rafała Pięcioraka, który zaginął w Tatrach. Mężczyzna wyruszył samotnie w sobotę, 25 listopada, z zamiarem zdobycia szczytu Czerwone Wierchy. Ostatni raz był widziany w rejonie Chudej Przełączki w masywie Ciemniaka.

Zaginął w Tatrach: alarmujące zniknięcie Rafała Pięcioraka

Rafał Pięciorak wyruszył na górską wyprawę z Kir, planując jednodniową wycieczkę bez noclegu. Jego samochód odnaleziono zaparkowany przy wejściu do Doliny Kościeliskiej. Po przesłaniu zdjęć z Chudej Przełączki, od sobotniego ranka nie ma z nim żadnego kontaktu.

Wezwanie do Pomocy: TOPR Apeluje o Informacje

TOPR oraz znajomi Rafała apelują do osób, które mogły go widzieć w rejonie Czerwonych Wierchów lub Giewontu, o kontakt mailowy (dyzurny@topr.pl) lub telefoniczny (18 206 34 44). Każda informacja może być kluczowa w działaniach poszukiwawczych.

Poszukiwania w Górach: Działania Ratownicze TOPR

Grupa ratowników TOPR rozpoczęła poszukiwania już we wtorek rano. W akcji wykorzystywane są wszystkie dostępne zasoby, aby jak najszybciej zlokalizować zaginionego turystę i zapewnić mu bezpieczeństwo.

Fot. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka