niedziela, 31 maja 2020 18:28

Anglia: Turyści ruszyli na plaże, konieczna była ewakuacja

Autor Marzena Gitler
Anglia: Turyści ruszyli na plaże, konieczna była ewakuacja

Do niebezpiecznego incydentu doszło wczoraj w Dorset. Po rozluźnieniu obostrzeń związanych z koronawirusem ludzie tłumnie wybrali się na plaże, a niektórzy nawet skakali z klifów. 3 odoby zostały ranne. Konieczna była ewakuacja plaży.

Policja w Dorset (południowa Anglia) zamieściła zdjęcia z incydentu, jaki wczoraj wydarzył się na plaży Durdle Door. Po mięsiącach izolacji Anglicy tłumnie wyruszyli na wybrzeże.

Na plaży u stóp klifu Durdle Door było tak dużo ludzi, że Policja miała problem z przeprowadzeniem akcji ratunkowej związanej z wypadkiem, który wydarzył się podczas skoków z klifu do morza. Trzy osoby zostały ranne.  

Policja musiała podzielić plażę na sektory, żeby opróżnić miejsce dla lądujących helikopterów, którymi ewakuowano rannych. Zarządzono też ewakuację plaży.

#LatestNews - Public urged to avoid the area at Durdle Door in Purbeck Officers are appealing to the public to stay...

Gepostet von Dorset Police am Samstag, 30. Mai 2020

Po incydencie władze zamknęły kilka plaż oraz niektóre drogi dojazdowe na wybrzeże. Policja apeluje o zachowanie społecznej izolacji i pozostanie w domach. Osoby, które nie zastosują się do wprowadzonych zakazów i wybiorą się w zamknięte miejsca będą zawracane.

Durdle Door and Lulworth Cove remain closed today along with approach roads to the area. Please do not travel as you will be turned away.

Gepostet von Dorset Police am Sonntag, 31. Mai 2020
Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje