poniedziałek, 3 czerwca 2024 11:35

Baw się z nami na Święcie Małopolski!

Autor Artykuł sponsorowany
Baw się z nami na Święcie Małopolski!

Już 9 czerwca, w malowniczych przestrzeniach krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego, odbędzie się kolejna odsłona Święta Małopolski. W tym roku przygotowaliśmy dla Was program tak bogaty i różnorodny, że każdy - niezależnie od wieku - znajdzie tu coś dla siebie, bo przecież jednym z głównych celów przyświecających wydarzeniu jest łączenie pokoleń! Do wspólnego świętowania zaprasza marszałek Witold Kozłowski.

Będzie tak wiele atrakcji, że aż trudno zdecydować, od której z nich zacząć. Jedną z nich będzie pełna zwrotów akcji gra terenowa Kryształ Czasu. Nie zdradzając wielu tajemnic możemy powiedzieć, że wszystko zacznie się pewnego czerwcowego popołudnia 2024 roku, kiedy to na Święcie Małopolski spotkają się postacie z przeszłości – z różnych okresów historii regionu. Aby powrócić w swoje czasy, muszą skorzystać z magicznych mocy Kryształu Czasu, który jednakże zniknął w przeddzień Święta. Jak to się stało i kto stoi za zuchwałą kradzieżą? Odpowiedzi na te pytania będą poszukiwać uczestnicy gry, spotykając na swojej drodze barwnych bohaterów i walcząc o cenne nagrody.

Dzień pełen wrażeń zagwarantuje nam również aż dziesięć stref aktywności. Chcecie nauczyć się, jak wyrabia się obwarzanki lub moskole? A może wciągnąć swoje pociechy w malowanie pięknych, zalipiańskich wzorów? Zapraszamy do Strefy Małopolskich Tradycji, która będzie stanowić niepowtarzalną okazję, by zgłębić się w lokalne rzemiosło.  Dzieciaki mają ochotę na trochę akcji? Strefa Superbohaterów pozwoli zajrzeć za kulisy pracy policjantów, ratowników medycznych, strażaków i goprowców. Młodzi odkrywcy będą mogli poznać codzienne wyzwania tych niezwykłych ludzi, a przy okazji zdobyć umiejętności, które w przyszłości pozwolą im uratować czyjeś zdrowie lub życie. Będzie można również zająć miejsce w prawdziwym ambulansie, policyjnym radiowozie, specjalistycznym pojeździe strażaków lub też przenieść się w czasie i zasiąść za kierownicą jednego z wystawionych aut, używanych przez służby kilkadziesiąt lat temu.

Dla pełnych energii najmłodszych gości Święta Małopolski przygotowaliśmy mnóstwo gier i zabaw, gdzie będzie można zasiąść do planszówki, wypróbować ćwiczenia z hula hoop, ograć rodziców w wielkie statki, ping ponga lub wziąć udział w meczu hokeja na trawie. Obstawiamy, że hitami pikniku staną się gigadmuchańce i szalone wyścigi z przeszkodami Hobby Horse. Dużym powodzeniem z pewnością cieszyć się będą także stanowiska z symulatorami gier komputerowych, nowoczesnymi konsolami i elektronicznymi klasykami retro.

Dla spragnionych wiedzy i nowych umiejętności mamy innowacyjne warsztaty z kuchni molekularnej i druku 3D, a dla tradycjonalistów także warsztaty odchodzących w zapomnienie technik tworzenia tradycyjnych zabawek z drewna i materiału.

A może macie ochotę na magiczne sztuczki? Jasne, że będą – znikanie i pojawianie się przedmiotów, pokazy na scenie i wśród publiczności oraz niesamowite triki w wykonaniu znanego i lubianego iluzjonisty - finalisty Mam Talent – Adriana Pruskiego.

Nikt nie może przegapić Uczty Smaków - strefy gastronomicznej niezwykle dużej i różnorodnej w tej edycji Święta Małopolski, gdzie food trucki i punkty gastronomiczne będą serwować najlepsze przysmaki Małopolski. Warto też będzie mieć oko na słodką ciężarówkę Wawel Truck, czyli samochód ze słodkościami, które będą rozdawane przez cały dzień, a przygotowano ich aż ponad pół tony!

Niewątpliwie jednym z kluczowych punktów programu, na który czeka wielu fanów, będzie wieczorny koncert Kayah, a poprzedzi ją występ młodej i utalentowanej Sary James. Tutaj musimy wspomnieć, że Sara przygotowała dla swoich fanów niespodziankę, ale o tym będziemy informować w kolejnych dniach! Nie zabraknie również przebojów wszechczasów w wykonaniu kilkudziesięciu instrumentalistów Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej, gwarantujących niezapomniane wrażenia muzyczne.

Tegoroczna edycja Święta Małopolski to obietnica niezapomnianych chwil, pełnych radości i emocji. To doskonała okazja, by zanurzyć się w bogactwie regionalnych tradycji, odkryć kulinarne nowości i spędzić aktywnie czas w gronie rodziny i przyjaciół. Oprócz imponującej ilości atrakcji każdy uczestnik Święta będzie mógł sprawdzić się w quizach wiedzy o Małopolsce i wygrać wejściówki do Energylandii - partnera projektu Made in Małopolska - a do wygrania mamy ich naprawdę dużo! Dla małych i większych asów przestworzy będziemy mieć niespodziankę w postaci prawdziwego balonu Małopolskiej Organizacji Turystycznej, a dodatkowo – całkiem bezpłatne zwiedzanie Muzeum Polskiego Lotnictwa.

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia, które co roku przyciąga tysiące gości spragnionych fantastycznej zabawy i edukacyjnej podróży po regionie. Bądźcie z nami 9 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego! Startujemy o 12:00. Wstęp wolny!

Prze cały czerwiec świętujemy z małopolskimi instytucjami! Więcej informacji na www.malopolska.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka