wtorek, 12 listopada 2019 21:40

Bobowa stawia na elektryki

Autor Anna Piątkowska-Borek
Bobowa stawia na elektryki

Gmina Bobowa zakupi autobus elektryczny i uruchomi stację ładowania.

Burmistrz Bobowej podpisał umowę na dofinansowanie zadania pn. „Zakup autobusu elektrycznego i stacji ładowania dla Gminy Bobowa”. Całkowity koszt inwestycji to 2 200 000 zł, a pozyskane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (program pn. „Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły” oraz mechanizm finansowy pn. „System Zielonych Inwestycji”) dofinansowanie wynosi 1 870 000 zł.

– Zakup autobusu elektrycznego oraz uruchomienie stacji ładowania planowane jest do końca sierpnia 2020 roku – informuje Urząd Miejski w Bobowej. – Realizacja projektu ma na celu redukcję emisji zanieczyszczeń powietrza oraz obniżenie zużycia paliw w transporcie, co w znaczący sposób przyczyni się do poprawy jakości powietrza – dodają urzędnicy.

To nie wszystko. Gmina Bobowa uzyskała także dofinansowanie z NFOŚiGW na opracowanie „Strategii rozwoju elektromobilności dla Gminy Bobowa na lata 2019-2035”. Dzięki temu możliwe będzie upowszechnianie wiedzy o elektromobilności. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 50 000 zł i jest finansowany w 100% z NFOŚiGW.

Gorlice - najnowsze informacje