piątek, 31 stycznia 2020 10:39

Bochnia. Nowe radiowozy już na służbie

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia. Nowe radiowozy już na służbie

Komenda Powiatowa Policji w Bochni wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy. Nieoznakowany hyundai oraz oznakowana KIA będą wykorzystywane przez policjantów z Bochni i Nowego Wiśnicza. Zakup pojazdów sfinansowany został ze środków przekazanych przez samorządy powiatu bocheńskiego oraz Komendę Główną Policji.

Nowe pojazdy zostały zakupione jeszcze w 2019 roku. Hyundai i terenowa KIA o łącznej  wartości 210 588 złotych zakupione zostały w ramach programu „50x50”. Oznacza to, że połowa kwoty została sfinansowana przez samorządy powiatu bocheńskiego, a drugą połowę przekazała Komenda Główna Policji z „Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020”.

Obydwa pojazdy posiadają napęd na 4 koła i znakomicie sprawdzają się w trudnym terenie, co pozwoli znacznie usprawnić czas dojazdu policjantów na miejsce zdarzeń, zwłaszcza w południowej części powiatu bocheńskiego.

Zakup radiowozów to efekt doskonałej współpracy Komendy Powiatowej Policji w Bochni z lokalnym samorządem, który od lat bardzo mocno wspiera bocheńską policję, mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

Fot. i inf.: KPP Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje