środa, 25 marca 2020 13:23

Bochnia: Wybrano najkorzystniejszą ofertę na projekt i budowę wiaduktu. Kiedy ruszy budowa?

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia: Wybrano najkorzystniejszą ofertę na projekt i budowę wiaduktu. Kiedy ruszy budowa?

Jak poinformowała GDDKiA po przeanalizowaniu ofert, które wpłynęły w ramach przetargu na projekt i budowę wiaduktu w Bochni, na DK94, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Firmy Inżynieryjno - Budowlanej „F.I.B. TALAGA” z Myślenic, w środę 25 marca 2020 r. Ofertowy koszt inwestycji wynosi 3 579 300 zł.

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej nowego wiaduktu w Bochnia, na drodze krajowej nr 94 wraz z uzyskaniem decyzji realizacyjnej. Firma przeprowadzi także roboty budowlane, które obejmą: budowę wiaduktu tymczasowego wraz z drogą tymczasową, rozbiórkę istniejącego wiaduktu, w km 28+878, budowę nowego wiaduktu wraz dojazdami, rozbiórkę objazdu tymczasowego oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla nowego wiaduktu.

Wszystkie prace mają być zrealizowane w terminie 28 miesięcy od podpisania umowy, przy czym na etap prac projektowych wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji, włącznie z decyzją na realizację inwestycji przewidziano 21 miesięcy, natomiast na realizację robót 7 miesięcy.

Fot. i inf.: GDDKiA

Bochnia - najnowsze informacje