środa, 29 grudnia 2021 15:32

Brzesko: Koszykarskie nadzieje z gminy

Autor Mirosław Haładyj

W połowie grudnia zakończyła się jesienna runda piątego sezonu rozgrywek  Koszykarskiej Ligi CANPACK, w której z powodzeniem startują dwie drużyny z gminy Brzesko występujące pod wspólnym szyldem BRZESKO/MOKRZYSKA.

Młodszy zespół zajmuje aktualnie pierwsze miejsce, a starsi uczestnicy do rundy rewanżowej przystąpią z pozycji wicelidera.

Rozgrywki klas 1-3

Młodsza reprezentacja połączonych sił Brzeska i Mokrzysk zakończyła rundę jesienną z kompletem zwycięstw. Podopieczni Marka Bochenka wygrali kolejno 16:12 z Myślenicami, 60:6 z drugą drużyną SP 27 Kraków, 12:10 z faworyzowaną SP 113 Kraków, 50:2 z pierwszą drużyną SP 27 Kraków, 30:8 z SP 100 Kraków oraz 19:8 z Kamieniem. Szczególnie emocjonujący był ten ostatni mecz jesiennej rundy. Przebieg wydarzeń najlepiej oddaje pomeczowa wypowiedź trenera.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz rywal to mocna ekipa. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 6:8. W drugiej nasi młodzi koszykarze zagrali jak z nut. Można było odnieść wrażenie, że zadziałała jakaś czarodziejska różdżka. Moi zawodnicy trafiali z każdej pozycji, zarówno z akcji jak i z rzutów osobistych, nie tracąc już ani jednego kosza

komentuje Marek Bochenek.

Skład drużyny Brzesko/Mokrzyska (klasy 1-3):

Igor Bochenek, Zuzanna Gicala, Oliwia Kaczmarczyk, Aleksandra Kądziołka, Szymon Pasierb, Klara Syty, Nina Zawistowicz, Hanna Zydroń.

Rozgrywki klas 4-6

Imponującą formę zademonstrowała również drużyna „starszaków” Brzesko/Mokrzyska, której zawodnicy na przerwę zimową udają się zajmując drugie miejsce w ligowej tabeli. Trenowana przez Tomasza Rogóża ekipa na początek zmierzyła się z Myślenicami, by po pasjonującej walce przegrać 12:14. Kolejne cztery mecze to jednak komplet przekonujących zwycięstw – 14:4 z SP 27 II Kraków, 34:23 z SP 113 Kraków, 29:20 z SP 27 I Kraków i 52:0 (!) z Wisłą Kraków. W meczu decydującym o tytule mistrza jesieni ekipa Brzesko/Mokrzyska przegrała 20:25 z Kamieniem. Zajmowana aktualnie pozycja wicelidera to jednak spory sukces.

Skład drużyny Brzesko/Mokrzyska (klasy 4-6):

Hubert Biel, Wiktoria Bochenek, Nikola Cisak, Nadia Gicala, Jan Gniadek, Zuzanna Grocholska, Anna Janas, Bartosz Koczwara, Amelia Leśniak, Oliwia Łanocha, Justyna Majchrzak, Anna Nowak, Anna Osika, Zuzanna Palej, Błażej Rządzik, Emilia Sobol, Barbara Szczygiełek, Nadia Szuba, Bartosz Tota, Kacper Węgrzyn, Oliwia Ziętek, Tytus Żółty.