środa, 12 czerwca 2019 15:18

Bukowna Tatrzańska. Najmłodsi bawili się na Bajkowym Dniu Dziecka

Autor Mirosław Haładyj
Bukowna Tatrzańska. Najmłodsi bawili się na Bajkowym Dniu Dziecka

9 czerwca w Bukowinie Tatrzańskiej odbył Bajkowy Dzień Dziecka zorganizowany przez Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”.

Rodzinne spotkanie rozpoczęła msza święta. Następnie dzieci, rodzice i dziadkowie w barwnym, bajkowym korowodzie, przemaszerowali do Domu Ludowego, gdzie na wszystkich czekało wiele atrakcji. Paradę przy dźwiękach werbla poprowadzili aktorzy teatru „Rabcio” oraz dzieci w baśniowych strojach. Zanim jednak na dobre zabawa się rozpoczęła, phm. Radosław Fiedler – komendant Hufca Podhalańskiego, wraz z miejscowymi radnymi Anną Kossek i Beatą Rozmus, wręczyli podziękowania instruktorom drużyn harcerskich z terenu gminy Bukowiny Tatrzańska, za ich działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

W przygotowanym dla dzieci programie znalazł się spektakl teatralny „Pchła Szachrajka” w wykonaniu teatru „Rabcio” z Rabki Zdroju, koncert Beti&Bobas, gry i zabawy, warsztaty: teatralne, czytelnicze, artystyczne, studio telewizyjne, ścianka wspinaczkowa. Nie zabrakło również przepysznych smakołyków dla naszych milusińskich przygotowanych przez Bukowiańskie Koło Gospodyń Wiejskich.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Bajkowego Dnia Dziecka.

Fot. i inf.: Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”

Podhale - najnowsze informacje