wtorek, 29 listopada 2022 07:34

Bus z dziećmi wypadł z jezdni i wpadł do rowu. Droga całkowicie zablokowana

Autor Katarzyna Jamróz
Bus z dziećmi wypadł z jezdni i wpadł do rowu. Droga całkowicie zablokowana

We wtorek (29 listopada) po godzinie 7 rano, w miejscowości Szynwałd (powiat tarnowski, gmina Skrzyszów) doszło do groźnego wypadku.

Samochód typu bus przewożący dzieci z niepełnosprawnością wypadł z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu. Busem podróżowało łącznie siedem osób, w tym pięcioro dzieci. Do szpitala przetransportowano cztery osoby: dwoje dzieci (w wieku 12 i 15 lat), kierowcę, a także opiekunkę. Ich obrażenia nie zagrażają życiu.

Na miejscu pracowały wszystkie służby. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, Straż Pożarna rozłożyła podgrzewany namiot. Droga była całkowicie zablokowana.

– Wstępne ustalenia wskazują, że na bardzo śliskiej drodze kierowca najprawdopodobniej wpadł w poślizg i stracił kontrolę nad prowadzonym pojazdem. Konsekwencją utraty kontroli było zjechanie do przydrożnego rowu i przewrócenie pojazdu na prawą stronę. W miejscu wypadku przez kilkadziesiąt minut droga była całkowicie zablokowana, później ruch odbywał się w sposób wahadłowy. Zniszczony bus został usunięty z rowu przy pomocy sprzętu specjalistycznego i przetransportowany na policyjny parking. Wyjaśnieniem tego wypadku zajmą się specjaliści rekonstrukcji wypadków drogowych oraz ruchu drogowego

– informuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje